10:54 | 30 май 19 2438

Училището в Хаджидимитрово е домакин на среща за образователна интеграция

Училището в Хаджидимитрово е домакин на среща за образователна интеграция / Новини от Казанлък

Работна среща за представяне на добри практики за образователна интеграция ще се проведе днес в ОУ „Св. Паисий Хилендарски” в Хаджидимитрово.

В срещата, организирана от РУО гр. Стара Загора, са поканени да участват директори и учители от училищата в Павел баня, Гурково, Николаево и Казанлък.

„Дискусията ще обобщи мерки за преодоляване на трудностите при постъпване в училище и необходимост от допълнителни образователни дейности с деца и ученици от етническите малцинства”, каза директорът на училището в Хаджидимитрово Иванка Иванова. В събитието ще участва г-н Митко Пеев, старши експерт в РУО - Стара Загора.

На педагозите ще бъдат представени и успешни резултати от съвместната дейност с Центъра за етнически диалог и толерантност „Амалипе“ - Велико Търново за висок старт по пътя на интегриране на ромските ученици в училището. На работната среща ще бъде представена успешна образователна практика, реализирана с Терапевтичен център „Светулка” в Казанлък за пълноценно овладяване на книжовен български език, чрез предоставяне на обща подкрепа на деца и ученици и включването им в проектни групи по национални програми.

Пред участниците ще бъдат презентирани и добри практики за изпълнение на Стратегията за намаляване на дела на преждевременно напусналите образователната система (2013 - 2020) и Стратегия за образователната интеграция на децата и учениците от етническите малцинства.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Любов с кауза: Младо семейство от Казанлък превърна сватбата си в празник за децата

22111 | 01 май 2026

Хванаха на място група да източва горивото от тир и товарен автомобил

21956 | 28 април 2026

Комплекс “Дамасцена“ ще бъде домакин на тридневен фестивал в подкрепа на детския спорт

12029 | 28 април 2026

Напусна ни актьорът Стефан Марков

9477 | 30 април 2026

Казанлъчанката Виктория Стойнова стана Мис Тракийски университет 2026

8474 | 29 април 2026

Кандидатките за „Царица Роза“ създадоха свой цветен кът в парк “Розариум“

8154 | 28 април 2026

Общински съвет-Казанлък одобри продажбата на имот за изграждане на научен център за върхови постижения

6473 | 30 април 2026

Над 860 декара нова гора - Кастамону България разширява зелените си инициативи

5243 | 29 април 2026

Съдът в Казанлък осъди мъж за обидни и клеветнически публикации срещу общински служител

5192 | 29 април 2026

Задигнаха 30 000 евро и златни накити от къща край Казанлък

4060 | 27 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак