Изложба на автентични български носии, които са събирани през годините от трио Калина и Антон Гудов ще бъде открита на 27 май, понеделник, от 17.30 часа в Исторически музей „Искра“ Казанлък.
Любителите на фолклора ще имат възможността да се потопят напълно в магията на българското с концерт от трио Калина и Антон Гудов и приятели. В деня на откриването, за своите гости, те ще изнесат празничен концерт, където ще звучи автентична фолклорна музика, която ще допълни атмосферата на българската красота.
В изложбата ще бъдат експонирани общо 35 носии, редки и автентични, женски и мъжки, обхващащи всички етнографски области на България.
Посетителите ще могат да разгледат одежди от Плевенския регион, Банат, Гюмюрджина – преселници от Беломорска Тракия, Македония и уникална Казанлъшка носия.
Ще успеем да се докоснем до история и традиции, чрез накити от 19-ти и 20-ти век, които ще бъдат акцент от събитието.
Казанлъчани ще имат възможността да посетят изложбата на автентични български носии и шевици от 27 май до 02 юни.