14:38 | 13 май 19 11425

Казанлъшките колоездачи с медали от състезанието за Купа „Милко Димов и Илия Кръстев“

Казанлъшките колоездачи с медали от състезанието за Купа „Милко Димов и Илия Кръстев“ / Новини от Казанлък

За 11-та поредна година, на 11 и 12 май в Сливен се проведе състезание по колоездене за Купа „Милко Димов и Илия Кръстев“.

Участие взеха рекорден брой колоездачи. Над 250 състезателя от 16 клуба от цялата страна се включиха в надпреварата в Сливен, като Казанлък имаше представители в няколко от проведените категории.

Отлично се представиха Данаил Петров, Борис Кошев и Стефан Кушлев, от клубовете „Розова долина“ и „Шампион“, като за пореден път завоюваха купи и медали и се качиха на почетната стълбичка.

Данаил Петров зае първото място в категорията „мастърс“ до 50 години, като след него се наредиха Стефан Кушлев на второ място и Борис Кошев на трето място.

В тазгодишното състезание за Купа „Милко Димов и Илия Кръстев“ бяха включени и дисциплините - „часовник” и „изкачване”.

Колоездачите в състезанието бяха разделени в седем категории – момчета младша и старша възраст, юноши младша и старша възраст, мъже и „мастърс“ до 50 години и над 50 години.

Генералното класиране в оспорваната битка за Купа „Милко Димов и Илия Кръстев“ е комплексно между резултатите на колокритериума и 8 километрово изкачване на връх Българка.

Състезанието се провежда в памет на най-известните български колоездачи –  Милко Димов и Илия Кръстев.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Казанлъшка двойка от “Моята кухня е №1“ се включват в кулинарно предизвикателство на Музея на фотографията

38968 | 03 юни 2026

Шеф-готвачи от Hell“s Kitchen с кулинарна изненада за гостите на Фестивала на българските занаяти

9221 | 04 юни 2026

Кметът Галина Стоянова обяви почивен ден за учениците в Казанлък за Празника на града

8768 | 01 юни 2026

В петък започва тридневният Международен фолклорен фестивал в Казанлък

8133 | 04 юни 2026

Близо 4 километра след с.Александрово откриха изчезналия 2-годишен Райчо Куршум

7996 | 03 юни 2026

Центърът на Казанлък става пешеходна зона за коронацията на Царица Роза и концерта на Ищар

7107 | 04 юни 2026

Четири жени отнеха златен синджир от 44-годишна посред бял ден в Казанлък

6620 | 01 юни 2026

Радост и Георги са втория екип на кулинарния празник “Роза и шафран“

6225 | 04 юни 2026

Областният управител направи проверка на язовир “Копринка“

5375 | 03 юни 2026

С музика и рози Казанлък ще посреща и изпраща гостите на града

5073 | 05 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак