16:57 | 24 април 19 5255

Специализирани колички получиха деца от Мъглиж

Специализирани колички получиха деца от Мъглиж  / Новини от Казанлък

Мъглиж сложи официално края на благотворителната кампания „От децата за децата на Община Мъглиж“.

Днес, пред Общината, кметът Господин Господинов и експертът по образованието Ванина Желязкова връчиха признателни грамоти и наградиха децата от конкурса.

„От децата за децата на Община Мъглиж“ е една специална кампания за две деца от "Центъра за социално подпомагане и подкрепа", защото те получиха специализирани колички, с които ще могат да ходят на училище.

Идеята за тази благотворителна инициатива е тръгнала от конкурс за изработка на мартенички и картички от учениците.

Когато са започнали да пристигат конкурсните творби в общината, които са били от хубави по-хубави, решили че трябва да се видят от повече хора.

Така, деца от Мъглиж стигнаха до Народното събрание. Три деца от ОУ „Христо Ботев“ град Мъглиж, на 1 март, отиват в Народното събрание да продават своите мартенички и картички.

Когато се връщат в Мъглиж, експертът по образованието, заедно с директори и учители вземат решението, събраните пари да отидат за закупуване на колички за децата с увреждания.

Специализираните колички са поръчани от единствената фирма, която ги произвежда, намираща се в Румъния.

Децата от Народно читалище „Пробуда1869“ и Сдружение „Творец“, където творят в арт ателиетата, също са решили да вземат участие в благотворителната кампания.

На празника на Мъглиж, на Цветница, е организиран благотворителен базар. С продадените произведения е събрана останалата сума, която е трябвала за закупуването на количките.

Благодарствени слова изказа Кметът на града, като оказа своята признателност към децата, които са осъществили тази инициатива.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Казанлъшки рибар извади гигантски сом от водите на язовир “Копринка“

39759 | 06 януари 2026

Заловиха хлапак, обирал магазини и павилиони из Казанлък

7331 | 07 януари 2026

Започна подготовката в 61-ва Стрямска механизирана бригада

7132 | 05 януари 2026

Казанлък поема още една крачка към академичното си развитие: Тракийският университет подготвя филиал в града

5552 | 05 януари 2026

Крадци ошушкаха склад с електроуреди в Казанлък

4574 | 09 януари 2026

Вандали потрошиха огледалата на шест автомобила в Казанлък

3643 | 05 януари 2026

Агресивен шофьор нанесе побой на 26-годишен мъж

3563 | 05 януари 2026

Шипка първа в страната отбеляза Богоявление: 18-годишният Лазар Даракчиев “спаси“ кръста

3435 | 06 януари 2026

Задържаха автокрадец: Четири “удара“ от началото на годината

3192 | 07 януари 2026

Откраднато БМВ е намерено катастрофирало край Черганово

2811 | 05 януари 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак