13:39 | 10 април 19 2980

Казанлък ще бъде домакин на XXI национален празник на туристическата песен

Казанлък ще бъде домакин на XXI национален празник на туристическата песен / Новини от Казанлък

Казанлък ще бъде домакин на XXI национален празник на туристическата песен „Прекрасна си, мила Родино“ – 2019г.

Концертът ще се проведе на 13 април от 10.00 часа в Народно читалище "ИСКРА - 1860", като входът е свободен. 

Празникът ще се състой благодарение на организаторите от Община Казанлък, ТД "Орлово гнездо", ВГТП "Ехо" при ТД "Орлово гнездо" и Военен клуб град Казанлък.

Концертът ще събере хорови състави и вокални групи от Казанлък, Стара Загора, Габрово, София, Пловдив, Петрич, Перущица и Асеновград. На сцената на читалище „Искра“ ще бъдат представени туристически песни от цялата страна, като представителите за Казанлък ще бъдат вокална група „Ехо” към ТД „Орлово гнездо” - Казанлък.

Идеята за създаването на вокална група за туристически песни "ЕХО" възниква през 1985г. Същата се сформира по предложение на Кръстьо Петков – секретар на ТД „Бузлуджа” към завод „Арсенал” АД. Създадена от група ентусиасти, тя бързо набира приятели и се разраства, и вече почти 35 години разнася славата на гр.Казанлък като град с утвърдени певчески традиции.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

8123 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6788 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3569 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2821 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2815 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2736 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2448 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2351 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2175 | 03 декември 2025

Казанлъчанин е намерен пребит в безпомощно състояние

2084 | 05 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак