21:39 | 27 март 19 8898

Мария Лалева представи стихосбирката си „Благословете Юда“

Мария Лалева представи стихосбирката си „Благословете Юда“  / Новини от Казанлък

Авторът Мария Лалева взе участие в „Чудомирови празници 2019“, като представи последната  си издадена стихосбирка „Благословете Юда“. Събитието се състоя в ЛХМ „“Чудомир“, където се събраха десетки казанлъчани, приятели на поезията, за да се запознаят с писателката, направила фурор с предходната си книга „Живот в скалите“.

Писателката сподели, че и е отнело три години, докато стихосбирката е готова за публикуване. Тя пише кратко, с прости думи, които засягат сложни теми, докоснали душата и. Стихотворенията в книгата „Благословете Юда“ са взаимно свързани помежду си. Малка книжка, която много тежи.

Мария Лалева говори и за скандализиращото заглавие, което е избрала  „Благословете Юда“ и скритата символика в него. Чрез Юда, авторката описва предателството, което срещаме в живота си. Чувствата, нуждата от емоции, прошката към онзи, който те е наранил, са част от душевните преживявания изписани в стихосбирката.

Писателката прочете част от стиховете си пред погледите на гостите в залата, като някои от тях бяха посветени на майка ѝ и сина ѝ. Казанлъчани зададоха въпросите си за поезията на Мария Лалева и скритото послание в нея.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Празнични изненади очакват всички шофьори извършили годишен технически преглед в сервиз „Мончев-90“

7282 | 08 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4120 | 11 декември 2025

Над 10 години затвор грозят 73-годишния мъж, опитал да убие казанлъчанин

4035 | 08 декември 2025

Казанлък се вдига на протест

3892 | 09 декември 2025

Дрогиран шофьор предизвика катастрофа в Казанлък

3738 | 09 декември 2025

Стотици протестираха в центъра на Казанлък

3499 | 10 декември 2025

Вандали потрошиха автомобил в Източното

3480 | 09 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3299 | 11 декември 2025

„Арсенал“ АД и Бургаският държавен университет сключиха Меморандум за сътрудничество

2949 | 08 декември 2025

Препълнена зала и силно послание: Премиера на филма “Социално силните“ в Казанлък

2781 | 09 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак