11:13 | 27 март 19 8684

Спецакция разкри незаконни оръжия и ловни трофеи в Шейново и Шипка

Спецакция разкри незаконни оръжия и ловни трофеи в Шейново и Шипка / Новини от Казанлък

На 26 март от служители на ОДМВР – Стара Загора и Районно управление - Казанлък е проведена специализирана полицейска операция за противодействие на престъпления, свързани с незаконно притежаване на огнестрелни оръжия и боеприпаси.

В хода на операцията са извършени претърсване и изземване в село Шейново, в дома на 58-годишен мъж. Намерени са и са иззети: незаконно притежавана самоделна пушка с нарезна цев, кал.7,62; 1 броя боеприпас, кал.7,62; ловни трофеи от два благородни елена и един сръндак и паднали рога от 3 благородни елена.

На същия ден също е претърсен и дома на 53-годишен мъж в град Шипка. Намерени са и иззети: незаконно притежавана пушка с нарезна цев и монтиран на нея оптичен прицел; 335 броя боеприпаси от различен калибър; 14 броя ракети; ловни трофеи от 2 благородни елена и 12 сръндака и паднали рога на 5 благородни елена и 6 сръндака. С цел извършване на изследване и установяване на статута им са иззети и законно притежавани от лицето оръжия.

За откритите ловни трофеи е уведомена Регионална дирекция на горите - Стара Загора, от която на място е изпратен екип от служители на дирекцията.
В ОДМВР – Стара Загора са образувани са  две досъдебни производства за извършени престъпления по чл.339, ал.1 от Наказателния кодекс.

Лицата са задържани за срок до 24 часа.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

39663 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13313 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10961 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

9482 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

7780 | 17 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

4219 | 15 декември 2025

Общинският съвет на Казанлък подкрепи поставянето на скулптура на Чудомир в центъра на града

3866 | 18 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

3413 | 16 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3371 | 15 декември 2025

Община Казанлък изразява сериозното си възмущение от скъсаните коледни играчки

2471 | 17 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак