16:10 | 01 февруари 19 6743

Нидал Алгафари ще се срещне с казанлъчани в понеделник

Нидал Алгафари ще се срещне с казанлъчани в понеделник / Новини от Казанлък

Писателят Нидал Алгафари ще представи в Казанлък 4 свои книги - "Боже, защо Господ лъже?", "Аллах, милост нямаш ли?", "Любиш ли ти Бог си!" и последната "Орисани да избираме". Авторът ще гостува в града на розите на 4-и февруари, понеделник, в библиотека "Искра" от 18:00 часа.

Книгите са художествени романи и разказват основно за българските обичаи и традиции. През живота на героите, разбираме за калушарството, нестинарството, Еньов ден, Спасов ден и още много български празници и обичаи.

Героите в романите на Нидал Алгафари оживяват пред нас благодарение на писателския му талант и умението да предава чувство на битието им. Четейки тези книги онова отминало време ни завладява с присъствието си и начина, по който е представено. Усещаме красотата и разнообразието на българските народни обичаи, които са езически. Има и попове, монаси, дервиши, богомили, даалии, казалбаши, нестинари . Все едно си правим една разходка във времето, като в приказка която не искаме да свърши.

Екипът на библиотеката кани всички желаещи да се запознаят от близо с Нидал Алгафари, срещата е с вход свободен.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10082 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7432 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6220 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4920 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4235 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4213 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3618 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3600 | 28 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2867 | 30 юли 2026

Обследват водите на язовир „Копринка“ след намерена умряла риба в района на плажа

2683 | 28 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак