14:38 | 19 декември 18 11593

След 20 г. сага Община Казанлък закупува имота в Несебър

След 20 г. сага Община Казанлък закупува имота в Несебър / Новини от Казанлък

Пред Общински съвет – Казанлък днес Кметът Галина Стоянова припомни дългата сага по придобиването на земята в Несебър: „Трябва да отбележим един много дългогодишен казус с имот на община Казанлък, свързан с т.нар. Бунгала на Несебър. Те са били собственост и са собственост на Общината, но земята, която е на много добро място в центъра на Несебър, близо до плажната ивица, повече от 5дка, е била собственост на Агенцията по горите, т.е. държавна собственост.“.

Галина Стоянова подчерта изключителното съдействие и заслуги на настоящия министър на земеделието Румен Порожанов за успешното придобиване на атрактивния имот и се позова на думите на министър Порожанов, че „в продължение на над 20 години въпросът се е движел между Община Казанлък, Община Несебър, Агенцията по горите и Министерството на земеделието, храните и горите, без решение“ до сега.

Това дава възможност догодина Община Казанлък най-после да може да управлява и стопанисва имота и да обяви конкурс за изграждане на нова сграда на атрактивното място в курортния град на Черно море. В тази връзка от полза би била успешната продажба на имота на Общината в Равда – общинския лагер.

„Остава въпросът през 2019г., отново като „мъдреците на Града“ да вземем заедно доброто решение за управление и стопанисване на този имот, така че Община Казанлък в дългосрочен план да има своите ползи от него“, посочи Кметът Галина Стоянова. Тя призова общинските съветници да обмислят различни идеи, които да обсъдят заедно, „за да вземем общо решение, в полза на всички казанлъчани и на община Казанлък“.

Пресцентър на община Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Най - четени новини

за последната седмица

Затвор, глоба и отнета книжка за пиян шофьор на камион с дървен материал

10740 | 20 март 2025

Прокуратурата привлече като обвиняем и задържа 21-годишен мъж за участие в телефонна измама в Казанлък

8892 | 25 март 2025

Психично болен изгони родителите си и се барикадира в дома си в Казанлък

6450 | 22 март 2025

Апелативният съд в Пловдив потвърди мярката на двамата полицаи от Казанлък, обвинени в убийството на 47-годишен мъж

6127 | 20 март 2025

Влак блъсна пешеходец в Казанлък

5735 | 22 март 2025

Шофьор на Ауди блъсна пешеходец в Казанлък и избяга

5478 | 21 март 2025

Взрив от газов котел в Енина вдигна на крак пожарникарите

4974 | 24 март 2025

Мъжът блъснат от влак в Казанлък е бил на 79 години

2528 | 24 март 2025

Обявени са конкурси за 225 войнишки длъжности в Сухопътните войски, 100 от тях са за гарнизоните в Казанлък и Карлово

2418 | 20 март 2025

Казанлъчани настояват за справедлив процес и ефективни наказания на отговорните за смъртта на Даниел Кискинов

2313 | 22 март 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак