09:02 | 09 ноември 18 12504

Община Казанлък - с високо признание от „Глобални библиотеки – България“

Община Казанлък - с високо признание от „Глобални библиотеки – България“ / Новини от Казанлък

Снощи на официална церемония в София Община Казанлък получи голямата награда на фондация „Глобални библиотеки – България“ в категорията „Публична институция, подкрепяща развитието на българските библиотеки“. Красивата статуетка връчи известният литературен творец Георги Константинов: „Достойни за уважение са библиотеките и библиотекарите, които съхраняват духовните ценности! Но още по-достойни са институциите, които ги подкрепят!“.

Приза прие директорът на Общинска библиотека „Искра“ Анна Кожухарова: „Приемам тази награда от името на Кмета на Община Казанлък Галина Стоянова с голяма радост!“, каза тя. „Днес ОБ“Искра“ е културен институт, който бележи своите успехи благодарение на Община Казанлък. Няма законов норматив, който да регламентира статута и финансирането на нашата библиотека, но ние сме самостоятелно юридическо лице, с делегиран бюджет, който позволява да бележим успехи в своето трансформиране и развитие напред. Това е благодарение на далновидната политика на местната власт.“, сподели пред публиката в столицата директорът на библиотеката Анна Кожухарова.

Наградата беше връчена във връзка с огромната загриженост към интересите на местната общност и припознаване на Общинска библиотека „Искра“ като основен културен институт в сферата на библиотечно-информационното обслужване на гражданите.

Специално внимание бе обърнато на приноса в изграждането на релевантен бюджет и гласувните 55 000лв. в Инвестиционната програма на Община Казанлък за ремонт и реконструкция на библиотечната сграда.

Тазгодишните награди на „Глобални библиотеки - България“ са посветени на мотото „Информация и технологии за по-добър живот“. Церемонията е част от Националния форум “Библиотеки на бъдещето“, под патронажа на еврокомисаря Мария Габриел.

Пресцентър на община Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10040 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7407 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6167 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4892 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4181 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4174 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3590 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3566 | 28 юли 2026

Издирват 23-годишен, нанесъл прободни рани на мъж в Казанлък

3145 | 27 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2838 | 30 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак