11:36 | 28 септември 18 12674

Иска ли Община Казанлък сигурни пътища за нашите деца?!

Иска ли Община Казанлък сигурни пътища за нашите деца?! / Новини от Казанлък

БСП-съветникът Пламен Караджов пита кмета за рисковото движение по пътищата в общината

„Пътната маркировка била качествена спрямо българските стандарти, така ми отговори кметът на Казанлък. Ако се разходим по улиците дали ще открием качествена маркировка изобщо, тя месец след полагането й е вече невидима”, това коментира във Фейсбук председателят на Групата съветници на БСП Пламен Караджов.

Зачестилите пътно-транспортни произшествия, сигналите на граждани за интензивното и рисково движение на МПС в общината и отсъствието на пешеходни пътеки, са  повод за Питането на общинския съветник към кмета Галина Стоянова. Караджов наблюдава за поредна година този процес от поставянето на маркировката - до изтриването й:

„За 24 май след маркирането белите линии освободиха асфалта след дни. Но качествено. Вижда се, че за Новата учебна година тук-там се начертаха пешеходни пътеки. Но кметът Стоянова твърди в писмен отговор, че Комисия е извършила проверка преди първия учебен ден и е установила, че маркировките отговарят на изискванията. Вероятно тези, които са открили. Но пък онези по бул. „Княз Ал. Батенберг”, които са положени против нормативните изисквания – даже не ги забелязват в Общината.

Продължавам да питам: Защо се преустановяват и забравят дейностите по очертаване на пешеходните пътеки в близост до училищата и детските градини, както и по най-натоварените пътни участъци в община Казанлък?

Кога ще бъдат премахнати пешеходните пътеки, които не отговарят на указаното разстояние и са прекалено близо една до друга, тъй като представляват предпоставки за ПТП?

И кой трябва да каже какво се случва, когато светлоотразителния слой губи качеството си поради замърсяване? Кога ще бъдат поставени осветителните тела, предупредителни знаци и пътеки с качествена устойчива светлоотразяваща маркировка, която да издържа повече от месец?

И нормално ли е в есенно-зимния сезон да нямаме маркировки?

Кой носи отговорност за липсващите пешеходни пътеки на територията на общината?

Иска ли Общината сигурни пътища за нашите деца?!”

Пресцентър на БСП - Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10057 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7414 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6194 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4904 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4202 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4189 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3599 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3575 | 28 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2847 | 30 юли 2026

Обследват водите на язовир „Копринка“ след намерена умряла риба в района на плажа

2662 | 28 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак