13:38 | 26 септември 18 20765

Арсеналци ще празнуват 140 години този петък

Арсеналци ще празнуват 140 години този петък / Новини от Казанлък

Тази година празникът е посветен на 140 годишнина от създаването на Държавната военна фабрика, чийто наследник е казанлъшкият "Арсенал". А преместването на фабриката в града на розите става преди 94 години.

Честването на годишнината ще бъде в петък, 28-ми септември, с начало 09:00 часа на фирмения стадион, когато започват финалите на различните ежегодни спортни турнири.

По същото време започва и Денят на отворените врати, в който всеки желаещ гражданин може да посети и фирмения музей на „Арсенал”.

Същинската част на тържеството е с начало 12:00 часа, отново на фирмения стадион, където изпълнителния директор на фирмата Николай Ибушев ще отправи специално приветствие към всички работещи. По традиция за празника, ръководството на фирмата награждава и 51 свои работници и служители за добри резултати, постигнати в професията.

В специалната празнична програма ръководството ще подари на своите служители концерт с участието на Веселин Маринов, сестри Диневи, група „Грамофон”, певицата Нелина Георгиева. Деца от Арсеналската детска градина „Буратино” също ще участват, заедно с ансамбъл „Арсенал”.

На финала на празненството сестри Диневи имат амбицията да поведат и най- дългото хора, дело на арсеналци.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

26236 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8947 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8921 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8382 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5240 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4730 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4185 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3357 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3223 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

3001 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак