10:23 | 01 август 18 6602

СБА стартира първото мащабно анкетно проучване сред активните шофьори в България

СБА стартира първото мащабно анкетно проучване сред активните шофьори в България / Новини от Казанлък

Съюзът на българските автомобилисти със съдействието на Пътна полиция към ГДНП и Технически университет София стартира първото мащабно анкетно проучване сред активните шофьори в България „Заедно за по-безопасни пътища“.

Анкетата ще се проведе в периода 1 август-15 септември във всички клонове на СБА в страната, в интернет сайта на организацията www.sba.bg/anketa и чрез партньорите на инициативата. Тя се подкрепя също от г-н Андрей Новаков, член на Европейския парламент.

Целта на проучването е да представим причините, поради които жертвите по пътищата на Република България няма да бъдат намалени до 2020г. в съответствие със заложеното в Националната стратегия за подобряване безопасността на движението по пътищата, която е също в унисон със стратегията на Европейския съюз (ЕС). Желанието на организаторите е постигане на по-добра информираност за безопасността на движението по пътищата на Република България. С резултатите от анкетата ще бъде направен анализ на поведението на водачите – кога, защо и как нарушават ЗДвП и какво би било стимул за тях да подобрят дисциплината си на пътя, както и къде водачите откриват основно вината за броя на ПТП.

Анализът на събраните резултати от проведеното допитване ще спомогне за оформяне и структуриране на причинно-следствени връзки за броя тежки пътнотранспортни инциденти, ранени и загинали на територията на страната. Представянето на анализа пред медии и ангажираните институции ще се проведе по време на планувания форум „Заедно за по-безопасни пътища“ на 6 ноември 2018г. в гр. София с подкрепата и участието на Международната автомобилна федерация ФИА.

Пресцентър на СБА

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Кмет улови 79-килограмов сом на язовир Жребчево

25651 | 03 април 2026

Двама мъже са били задържани на паркинг в село Тулово при специализирана полицейска операция

6316 | 03 април 2026

69-годишна жена опита да открадне стоки за близо 90 евро от магазин в Казанлък

5835 | 03 април 2026

Творци от цялата страна участваха в арт резиденция „Тлака“

5286 | 01 април 2026

Жена е с опасност за живота след удар в дърво

4170 | 30 март 2026

Стопанин подаде сигнал в полицията, след като откри едно от телетата си мъртво край село Овощник

3882 | 31 март 2026

Два автомобила се удариха на излизане от паркинг в Казанлък

3515 | 30 март 2026

35 новородени получиха еднократна финансова помощ от Община Казанлък

3264 | 31 март 2026

24-часов противобесен кабинет работи в Казанлък

2988 | 31 март 2026

Рая Енева от Казанлък участва в международния алманах „Словото, което оживява“

2737 | 30 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак