Цял Казанлък помни „случаката с фонтана на Киацо“ от февруари тази година. Разбира се, всички помним и как изглеждаше той преди да бъде първо „обезобразен“, а после нацяло премахнат.
В настоящия си вид новото изпълнение на декоративно съоръжение с течаща вода е пред казанлъчани вече втора седмица.
В kazanlak.com ви попитахме дали харесвате новия фонтан в града на розите. Оказва се, че повечето го намират за красив и променящ към по-добро визията на площада. Това са цели 90 човека от 189 души, участвали в анкетата.
За други 46 души фонтанът не е особено впечатляващ, но въпреки това са доволни, че все пак е по-добре изглеждащ от предишния.
За 31 човека изграждането на съоръжението е „отбиване на номера“, а визията му е не особено приветлива.
8 от анкетираните са разсъждавали върху „концепцията“ зад изпълнението му, но без резултат, а цели 14 от участвалите в нашето допитване са изненадани, че в Казанлък изобщо има фонтани.
Представител на Общината поясни, че настоящото изпълнение е било сред първоначалните идеи за изграждане, но тогава това така и не се е случило, поради липса на финанси.