09:00 | 07 юни 18 6023

Бъдеще за децата раздаде годишните си награди

Бъдеще за децата раздаде годишните си награди / Новини от Казанлък

Снощи в „архитектурната емблема“  на Казанлък -Музея на розата, бяха връчени годишните награди на СНЦ „Бъдеще за децата“.

Създаденото през 2003 сдружение работи в подкрепа на децата в риск и децата с увреждания, както и на техните родители, като предоставя адекватна за състоянието им помощ по отношение на  социалното им включване и повишаване на благосъстоянието им.
 

Тази година за четвърти пореден път СНЦ „Бъдеще за децата“, заедно с Фондация „Сийдър“ и Община Казанлък, връчиха своите ежегодни награди „Бъдеще за децата“. Чрез тях те засвидетелстват признателността и уважението си към обществениците, гражданите, дарителите, фирмите и гражданските структури, които са подкрепили децата през изминалата година.
 

В категория Обществена личност наградата бе присъдена на Гинка Щерева - Обществен посредник на Общината, която по думите на омбудсмана бе „изненадана“, въпреки че от години се е отдала на каузата за грижа за децата.

Петя Чакърова - зам.областен управител на област Стара Загора и връчила статуетката на Гинка Щерева, благодари на хората, които работят в сферата на социалните услуги, които успявата да продължат по трудния път, който са поели, намирайки удовлетворение  в развитието, което децата постигат.

Специална награда Златна роза бе връчена от Кмета на Казанлък-Галина Стоянова на председателя на "Бъдеще за децата"- Мария Гинева.

В категория Бизнес кауза наградата бе присъдена на местна строителна фирма, която спонсорира  ФК „Р. Долина“ и подпомага някои от ремонтните дейности в ОУ „П. Хилендарски“ в Казанлък.

В категорият Приятел на детето, където са били подадени цели 10 номинации, деца от жилище семеен тип 1 на Фондация „Сийдър“, връчиха статуетката на Димитър Гайдаров, който заяви, че безкрайно много ги обича и ще продължава да работи с тях и за тях.

В последната категория Кампания бяха връчени три статуетки - за три проведени кампании от хора с големи сърца, допринесли със своята съпричастност за децата.

Първата е кампания, в която Стела Гърдева и Елина Димитрова допринесоха за бързото и своевременно набиране на средства  за малкия Цеци, на когото те бяха нужни за лечение в чужбина.

Втората бе присъдена на местен мото клуб "Черните рози" за подпомагането по Коледа на деца със специални потребности и техните семейства.

Третата статуетка бе присъдена на Надежда Цветкова, Елеонора Мерт и Ярослав Ковачев за осигуряване на средства за ремонт, външно осветление и украса на дневния център за деца с увреждания.
Някои от наградите не бяха получени лично от наградените.

Сред номинираните  бяха и хора с голям принос в работата с деца в областта на спорта , изкуствата и образованието. Сред тях Мариана Мъгева, Николай Скляров, Мариана Ламбова, Георги Бяндов, Албена Арнаудова, Иванка Тончева, Дирухи Кадирева, Мария Кюркчиева.

Предложения за номинации можеше да направи всеки гражданин. Тази година крайният срок за това беше 28.05.2018г.

Имената на седемчленното жури не бяха оповестени, но пък стана ясно, че те са по един човек от Фондация „Сийдър“, Община Казанлък, едно дете, един представител на медиите и един доброволец, както и двама от СНЦ „Бъдеще за децата“.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Празнични изненади очакват всички шофьори извършили годишен технически преглед в сервиз „Мончев-90“

7640 | 08 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4292 | 11 декември 2025

Над 10 години затвор грозят 73-годишния мъж, опитал да убие казанлъчанин

4096 | 08 декември 2025

Казанлък се вдига на протест

3969 | 09 декември 2025

Дрогиран шофьор предизвика катастрофа в Казанлък

3854 | 09 декември 2025

Вандали потрошиха автомобил в Източното

3668 | 09 декември 2025

Стотици протестираха в центъра на Казанлък

3567 | 10 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3452 | 11 декември 2025

„Арсенал“ АД и Бургаският държавен университет сключиха Меморандум за сътрудничество

2995 | 08 декември 2025

Препълнена зала и силно послание: Премиера на филма “Социално силните“ в Казанлък

2941 | 09 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак