12:08 | 01 май 18 18453

Монтираха охранителна кабина на паметника Бузлуджа

Монтираха охранителна кабина на паметника Бузлуджа / Новини от Казанлък

На 30 април вечерта на Бузлуджа бе поставена кабината за охраната на монумента. Областният управител Гергана Микова и зам. областният управител Димитър Драчев присъстваха на монтирането й встрани от паметника. Кабината е оборудвана с всичко необходимо за работата на дежурните полицаи, до нея е прекарано електричество. Охраната ще е 24-часова.

Снощи първи дежурство застъпи младши полицейски инспектор Стефан Димитров. Още след началото на смяната му на паметника пристигнаха с няколко коли младежи, които напористо настояваха да влязат вътре, но им бе обяснено, че това е забранено. Разочарованите любители на екстремните преживявания бяха принудени да се върнат обратно.

„В началото на моя мандат казах, че един от приоритетите в работата ми ще бъде съхраняването и социализирането на паметника Бузлуджа. Най-важното на първо време обаче беше да спрем нерегламентираното проникване в сградата, защото знаем колко опасности крие то. Не е тайна за никого, че цели групи млади хора – българи и чужденци, се опитват да влизат вътре, много от тях дори си плащат за това удоволствие. Благодарение на съвместните усилия на Областна администрация и различни институции, с които работихме заедно, охраната вече е факт“, заяви г-жа Микова.

Тя допълни, че следващата стъпка ще бъде обследването на сградата. „Надявам се това също да се случи скоро. След като имаме яснота дали и до колко е компрометирана конструкцията, може да се помисли за разчистването и обезопасяването на определена участък вътре в паметника и осигуряване на достъп на туристи до него“, каза още областният управител.

Областен управител на oбласт Стара Загора

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

25931 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8932 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8903 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8366 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5227 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4710 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4170 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3344 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3195 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

2987 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак