11:38 | 22 март 18 2531

ЛХМ “Чудомир“ ви кани на представянето на “Зад превръзката Темида закачливо ни намига“

ЛХМ “Чудомир“ ви кани на представянето на “Зад превръзката Темида закачливо ни намига“ / Новини от Казанлък

Литературно-художествен музей „Чудомир“ Казанлък ви кани на 25.03.2018г. от 17.15 часа на представянето на книгата „Зад превръзката Темида закачливо ни намига“ на Стефан Саранеделчев.

Събитието е част от програмата на откриващите се в петък Чудомирови празници 2018.

Книгата представя интересни случки от живота, свързани с правораздаването в Казанлък и Стара Загора.

Самият Стефан Саранеделчев е дългогодишен съдия с корени от Казанлък, но от десетилетия живее в Стара Загора. За силния професионализъм, високи нравствени качества и образцово изпълнение на служебните си задължения е първият  съдия от Старозагорски съдебен регион, награден с „ Личен почетен знак първа степен-златен“, което е и най-високото отличие по Закона за съдебната власт.

Средното си образование Стефан Саранеделчев завършва в тогавашния Техникум по механотехника и електротехника в Казанлък, но след това се посвещава на правото и се дипломира от Юридическия факултет на Софийския университет. Преди да поеме по стълбицата на съдебната власт е работил като стругар, чертожник, технолог, конструктор.

Съдия Саранеделчев има  разнородни интереси. Има немалко изследвания в областта на историята и краезнанието. Автор е и на още няколко книги.

„Зад превръзката Темида закачливо ни намига“ е сборник с весели и закачливи разкази на случки от неговата съдебната практика, както и тази на негови колеги и хора свързани с правораздаването.

Заповядайте на представянето на книгата в неделя, 25.03.2018г., в ЛХМ „Чудомир“ от 17,15 часа.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

8283 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6789 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3569 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2821 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2816 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2736 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2448 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2351 | 28 ноември 2025

Казанлъчанин е намерен пребит в безпомощно състояние

2262 | 05 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2192 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак