14:51 | 22 ноември 17 2821

Митрополит Киприан бе гост на НЧ “Искра“ в Деня на християнското семейство

Митрополит Киприан бе гост на НЧ  “Искра“ в Деня на християнското семейство / Новини от Казанлък

С беседа за християнското семейство на Старозагорския митрополит Киприан започна концертът “За добро сме на този свят” на НЧ "Искра-1860" в Казанлък снощи, съобщава Благовест Илиев от Старозагорската митрополия.

“Много хора се замислят днес за мястото на семейството в техния живот и за своята способност за изграждане на семейство, но ако те не намерят чистотата в нашите християнски семейства, те няма да я намерят никъде, защото нападенията на княза на този свят върху семейните устои са твърде многообразни. Затова ние трябва постоянно и настойчиво да правим аналогия между Църквата и семейството, ежедневно и ежечасно да призоваваме Бога за Свидетел на нашия живот и да утвърждаваме в съзнанието на нашето християнско общество правдата на живота, чиято същност се състои в това, че семейството - това е малка Църква в служение на Бога и хората.”, завърши словото си владиката. Специални благодарности към него изказа председателят на читалището Васил Самарски.

В концертната програма взеха участие ВС "Искрица", Смесен хор "Петко Стайнов", Трио "Калина", ВГ "Севтополис" и пианистките от класа на Елена Юлиянова - Клавирно дуо Виктория Влахова и Адриана Узунова и Школата по художествено слово.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6767 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

5995 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3551 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2798 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2792 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2711 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2424 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2334 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2005 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1940 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак