15:43 | 12 септември 17 2194

Областният управител посрещна 33-ия ни контингент от Афганистан

Областният управител посрещна 33-ия ни контингент от Афганистан / Новини от Казанлък

Областният управител Гергана Микова присъства днес на посрещането на 33-ия контингент български военни от Афганистан. На тържеството присъстваха също зам.-министърът на отбраната Атанас Запрянов, командирът на Сухопътните войски генерал-майор Михаил Попов, генерали от Българската армия, родители и близки на завърналите се войници и офицери.

От успешна международна мисия на НАТО в Афганистан у нас се завърнаха 110 военни – мъже и жени, основно от състава на 61 Стрямска механизирана бригада. С поздрав към тях се обърнаха зам.-министърът и областният управител.

„Щастливи сме днес да ми посрещнем след достойното изпълнение на вашата мисия. Гордеем се с вас и с вашия професионализъм. Вие защитавате с чест името на Българската армия, армията, която никога не е позволила да бъде пленено нейно знаме. Бъдете здрави и продължавайте да служите вярно на своята родина”, пожела на военните от контингента г-жа Микова.

Отличилите се при изпълнението на воинския си дълг войници и офицери получиха грамоти и предметни награди.

Тържествен молебен за здраве и успех на воините и техните семейства отслужиха свещеници от Старозагорската епархия.

 

Пресцентър Областна администрация Стара Загора

Следвай новините от Казанлък

Обяви от Казанлък:

Още новини от Казанлък:

Обяви от Казанлък:

Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак