11:01 | 04 септември 17 10099

61-годишен пиян селянин от Хаджидимитрово е причинил челния удар снощи до Копринка

61-годишен пиян селянин от Хаджидимитрово е причинил челния удар снощи до Копринка / Новини от Казанлък

Мъжът бере душа в казанлъшката болница.

Снощи на главния път София-Бургас, между Дунавци и Копринка, два Mерцедеса се блъснаха челно. Причнината е ''Мерцедес 300Д" управляван от 61-годишен мъж от Хаджидимитрово, който навлязъл в лентата за насрещно движение и се блъснал челно в "Мерцедес Б180'', управляван от  37 годишна жена от Карлово, съобщава ОДМВР.

В резултат на удара мъжът, причнил катастрофата е получил разкъсване на вътрешни органи и след животоспасяваща коремна операция е оставен за наблюдение в Болницата в Казанлък, с опасност за живота. Жената е получила натъртване на десен глезен, пегледана е и е освободена.

Пострадали са и пътниците в другия Мерцедес – 59 годишна жена е  получила  фрактура на лявата ръка, 35 годишна жена е с натъртвания в областта на гърдите, а малолетно момиче е с натъртвания в областта на дясната ключица. Прегледани са във Спешния център - Казанлък и са освободениза домашно лечение, без опасност за живота.

Двамата водачи са тествани за употреба на алкохол. Дрегерът е отчел положителен резултат - 1.36 промила алкохол в издишания въздух на водача на "Мерцедес 300 Д'' (навлезлият в насрещното селянин от Хаджидимитрово), а на жената от Карлово, шофирала 'Мерцедес Б 180'' резултатът от теста е отрицателен - съобщават от Полицията.

Образувано е досъдебно производство за престъпление по чл.343, ал.1, буква ''б'' от НК.

kazanlak.com
сн. прессТВ

 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Казанлъшки рибар извади гигантски сом от водите на язовир “Копринка“

40049 | 06 януари 2026

Заловиха хлапак, обирал магазини и павилиони из Казанлък

8046 | 07 януари 2026

Започна подготовката в 61-ва Стрямска механизирана бригада

7512 | 05 януари 2026

Крадци ошушкаха склад с електроуреди в Казанлък

7257 | 09 януари 2026

Казанлък поема още една крачка към академичното си развитие: Тракийският университет подготвя филиал в града

5885 | 05 януари 2026

Вандали потрошиха огледалата на шест автомобила в Казанлък

4210 | 05 януари 2026

От днес започва прием на заявления за регистрационен номер по избор

4033 | 07 януари 2026

Агресивен шофьор нанесе побой на 26-годишен мъж

3715 | 05 януари 2026

Шипка първа в страната отбеляза Богоявление: 18-годишният Лазар Даракчиев “спаси“ кръста

3574 | 06 януари 2026

Задържаха автокрадец: Четири “удара“ от началото на годината

3455 | 07 януари 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак