15:24 | 06 юли 17 2349

Казанлъшките социалисти организират приемна по проблеми свързани с насилието

Казанлъшките социалисти организират приемна по проблеми свързани с насилието  / Новини от Казанлък

Клубът на жените – социалистки в БСП Казанлък отваря приемна по проблемите на насилието над деца, жени и възрастни хора. Приемните ще бъдат всеки първи петък на месеца от 14.00 до 18.00 ч. в клуба на БСП Казанлък на ул.“Чудомир“ №1.

Първата приемна стартира утре – 07.08.2017 г. (петък). Приемните имат за цел да помогнат на хората страдащи от домашно насилие. На нуждаещите се ще бъде оказвана психологическа и юридическа помощ.

„Ежедневието на стотици български жени и деца преминава белязано от домашно насилие с насилие основано на пола” – споделя председателката на клуба на жените – социалистки в Казанлък Стела Кехайова”

„В държавите, в които активно се говори и информира за домашното насилие, въобще за насилието, процентът на споделяне и търсене на съдействие от професионалисти е много по-голям. Това е сред основните ни мотиви да открием тази приемна и да говорим за насилието. Да бъдем полезни. Това наше начинание е част както от дейността на клуба, така и на Обединението на жените – социалистки в БСП, която е подчинена на инициативата на ПЕС жени за 2017 г. “Жени срещу насилието“.”, сподели още председателката на клуба на жените - социалистки в Града на розите.

Следвай новините от Казанлък

Обяви от Казанлък:

Още новини от Казанлък:

Обяви от Казанлък:

Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак