16:05 | 15 юни 17 6517

Детският лагер „Паниците“ отваря врати на 10 юли

Детският лагер „Паниците“ отваря врати на 10 юли / Новини от Казанлък

Със Заповед № 991/14.06.2017 г. на Кмета на община Казанлък е определен графикът на смените в почивна база „Паниците“ край гр. Калофер. Обновеният през последните няколко години детски лагер отваря врати на 10 юли, като ще предостави на летуващите чудесни условия за почивка, игри, обучение и занимания. Предлаганата от страна на Община Казанлък социална услуга за 7-дневен престой се заплаща (съгласно  чл. 23 на Наредба № 26 за определянето и администрирането на местните такси и цени на услуги на територията на община Казанлък) по 56 лв. за дете от детска градина и 63 лв. за ученик, което включва четири хранения за ден и нощувка.

Безплатен престой ще получат деца от ромски произход като част от дейностите по превенция на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните и Плана за действие на Община Казанлък за интегриране на български граждани от ромски произход.

През последните няколко години стана традиция Община Казанлък да предостави цялата база за две поредни смени на Националната школа по физика с ръководител Теодосий Теодосиев. Сред невероятната природа деца от Казанлък и цяла България ще се обучават и същевременно ще почиват и ще събират сили за нови, по-високи постижения на национално и международно ниво в областта на физиката.

Съгласно Заповедта на Кмета, записването за лагерните смени ще се извършва само в училищата и детските градини, където с нарочна заповед на съответния директор следва да бъдат определени отговорни служители.

За поредна година Община Казанлък, въпреки финансовите затруднения, се постара да подобри максимално условията в лагера и тази година интересът на деца и родители към отдих на „Паниците“ е засилен.

Пресцентър на Oбщина Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10044 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7409 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6175 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4896 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4183 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4176 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3592 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3568 | 28 юли 2026

Издирват 23-годишен, нанесъл прободни рани на мъж в Казанлък

3146 | 27 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2840 | 30 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак