14:41 | 03 май 17 2888

ПГ “Иван Хаджиенов“ с награди от национални изяви

ПГ “Иван Хаджиенов“ с награди от национални изяви / Новини от Казанлък

Учениците на ПГ “Иван Хаджиенов“ завоюваха призови места в различни национални форуми в навечерието на своя празник.

В националното състезание „Най-добър млад техник в машиностроението“, проведено в Горна Оряховица, грамоти завоюваха Любослав Енев и Ивайло Даков от 12 „б“ клас. Достойното представяне на момчетата предшестваше друго събитие, с което се гордеем, а именно впечатляващото участие на Ивайло Даков в Национална олимпиада по Техническо чертане - Варна. Възпитаникът на Механото е единственият представител от област Стара Загора. Като участник в трета група – с най-висока сложност на задачите – Ивайло демонстрира своите умения с програмен продукт AutoCAD.

Спортни успехи постигна и училищният отбор по шах – Константин Дзанев, Симон Славов, Анелия Кантарджиева и Тодор Стоев. В областно състезание по шахмат, проведено в Стара Загора, учениците завоюваха 1–во място, което осигури участието им в зонален турнир в Хасково, откъдето отбора се завърна с призовото 2–ро място.

Завоюваните призови места са признание и емоционален подарък за екипа на Механото.

ПГ “Иван Хаджиенов“

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6745 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3538 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

3356 | 04 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2775 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2773 | 01 декември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2695 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2405 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2321 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1915 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1789 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак