09:50 | 20 март 17 3239

Борис Кърчев: Категорично ще работя за нов закон за читалищата

Борис Кърчев: Категорично ще работя за нов закон за читалищата / Новини от Казанлък

№ 11 ПП „ГЕРБ”,  преференция 2 за КАЗАНЛЪК

Читалищата и подпомагането на самодейсността и културата се откроиха като водеща тема в срещата с жителите на Черганово на кандидата за народен представител от ГЕРБ- Казанлък Борис Кърчев и Йоана Йончева-Фильова – кандидат за народен представител издигната от МГЕРБ-Казанлък. Те бяха посрещнати с традиционен български обичай от жителите на селото и изпратени с вълнуващ етюд по чудомировски,  от талантливите самодейни изпълнители в 110-годишното читалище „Антон Страшимиров“ – Черганово.

Наред с въпросите за сигурността, общинската полиция, доходите, здравеопазването, равенството на помощите за младите семейства и децата, които поставиха и тук хората пред бъдещите депутати, в Черганово читалищните дейци поискаха от Борис Кърчев конкретно решение – справедливо разпределяне на субсидиите за читалищата.

„Като Председател на комисията по култура аз съм пряко компетентен и дълбоко запознат с този проблем. Една от моите лични каузи за Парламента, които съм решил да доведа непременно докрай, е промяна или дори изцяло нов Закон за читалищата. Този закон трябва категорично да бъде променен из основи – заяви Борис Кърчев. Той обясни, че познава до болка проблема с читалищата. По сегашния закон субсидията за тях се дава от държавния бюджет и общината я разпределя според точкова методика, оценяваща дейността на читалищните колективи. Но тъй като парите като цяло не достигат, това редовно създава конфликти между самите читалища.

„Проблемът не е в разпределението на общински ниво,“ поясни Борис Кърчев. „Този въпрос може да се реши само на държавно ниво – с коренна промяна на Закона за читалищата. Защото читалищата са пазителите на духовността и българщината и на тях България трябва да отдели много специално внимание и грижа!“ – категоричен е Борис Кърчев, кандидатът на Казанлък.

 

Гласувайте!

№ 11 ПП „ГЕРБ”, преференция 2 за Казанлък!

ПП ГЕРБ
Парламентарни избори 26 март 2017 г.
купуването и продаването на гласове е престъпление

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Хванаха на място група да източва горивото от тир и товарен автомобил

19825 | 28 април 2026

Комплекс “Дамасцена“ ще бъде домакин на тридневен фестивал в подкрепа на детския спорт

9130 | 28 април 2026

Директорът на ПГТТМ по случай юбилейния празник: “70 години са история. 70 години са животът на хиляди хора“

7880 | 24 април 2026

Кандидатките за „Царица Роза“ създадоха свой цветен кът в парк “Розариум“

7112 | 28 април 2026

Казанлъчанката Виктория Стойнова стана Мис Тракийски университет 2026

6966 | 29 април 2026

Започва продажбата на билети за конкурса-спектакъл Царица Роза

6277 | 25 април 2026

Кметът на Община Казанлък кани децата на града на весел празник на новата детска площадка в центъра

4783 | 25 април 2026

Напусна ни актьорът Стефан Марков

4633 | 30 април 2026

Наградиха победителите в конкурса за идейни проекти за визията на новото кръстовище при западния вход на Казанлък

4088 | 24 април 2026

Съдът в Казанлък осъди мъж за обидни и клеветнически публикации срещу общински служител

4075 | 29 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак