17:25 | 04 август 05 1683

Фолклорен ансамбъл "Гъдулица" заминава на международен фестивал в Турция

Фолклорен ансамбъл “Гъдулица” към музикалните паралелки на СОУ “Екзарх Антим I” с художествен ръководител Димитър Гайдаров и хореограф Ваня Минчева заминава за град Канаккале, Турция, където ще вземе участие в провеждащия се от 8 до 16 август ежегоден Международен фолклорен фестивал.

Това е второто участие на ансамбъла, от създаването му през март тази година, в международна проява, след фолклорния фестивал в Казанлък в дните на Празника на розата. “Гъдулица” е носител на специалната награда от националния конкурс “Орфеево изворче” – Стара Загора и на кмета на Варна, в провелия се там национален фолклорен конкурс.

Музикалните паралелки при СОУ “Екзарх Антим I” са създадени през 1991г., през 1999г. завършва първият им випуск, а през 2004г. и първият, преминал целия курс на музикално обучение /1-12 клас/.

В националните фолклорни конкурси, провеждани през годините, оркестърът и хорът на паралелките са носители на множество награди.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак