13:39 | 24 август 16 8768

Спасиха малки котета изхвърлени в контейнер за стъкла

Спасиха малки котета изхвърлени в контейнер за стъкла / Новини от Казанлък

Снощи казанлъчани са открили 4 малки котета изхвърлени в контейнер за събиране на стъкла. Майка заедно с детето си са отишли за да хвърлят стъклен отпадък в контейнера и чули мяукане, след което са се обадили на Ивелина и Румен Недкови от Фондация Анимал хоуп – България. Двамата казанлъчани и този път са се отзовали и помогнали на бедстващите животни. Въпреки късния час Румен и за момент не се поколебал и извадил котетата.

„Някой ги е изхвърлил в контейнера, за да е сигурен, че няма да могат  да излязат сами. Мястото е много оживено и е близо до Хидравлика. Сигурна съм, че много хора са минали от там и са чули мяукането, но са подминавали. Бебетата са спасени и нахранени. Сега те трябва да се ваксинират и да им намерим приемен дом“-споделя Ивелина.

Семейство Недкови ежедневно се сблъскват с човешката жестокост срещу животни. Миналата седмица са били спасени други 3 котета, които са открити в коритото на Старата река. При друг случай котка е открита в безпомощно състояние, като животното с дни се е влачило. Животното е било хранено от възрастна жена, която е била в болница и когато се връща вижда безпомощния си любимец. Отново се свързват с Ивелина и Румен и отново те помагат. „Котката в момента е в клиника, като от направената рентгенова снимка се вижда, че единия й крак е счупен. Лекарите предполагат, че е от куршум. Не знам защо хората са тобкова озлобени. Котето ще бъде оперирано, като сега й търсим дом и набираме средства за операцията“-разказва Ивелина.

kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

6863 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6778 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3564 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2813 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2805 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2724 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2436 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2346 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2094 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1951 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак