11:34 | 18 юли 16 5245

Казанлъчани заедно отбелязаха 179 години от рождението на Васил Левски

Край паметника на Апостола на свободата в едноименния квартал в гр. Казанлък се събраха хора на различна възраст, за да спазят традицията и да изразят почитта си към един от най-чистите национални символи – Васил Левски.

Те бяха поздравени със стихотворения за Дякон Левски, изрецитирани от децата от Държавна целодневна детска градина „Детелина“ към Министерството на отрбаната, гр.Казанлък.

Директорът на детското заведение Григор Бошнаков се обърна към събралата се публика с думите: „Днес във всяко българско сърце живее споменът за него – Апостола, неуловимия Дякон, мъжа с най-чистата душа! И всяко дете започва да учи българската история с неговото име – символ на безгранична обич към род и Родина!“. Той нарече Левски национална икона: “Но и реален хуманист, човек, чиято философия на саможертва пред олтара на Отечеството е събрана в едно единствено изречение: „Ако спечеля, печеля за цял народ, ако загубя, губя само мене си.”, припомни на родолюбивите присъстващи г-н Бошнаков.

Честването в памет на Васил Иванов Кунчев – Апостол на българската свобода продължи с рецитал за Левски, представен от децата от НЧ „Пробуда – 1920“, с. Копринка.

Паметта и делото на Апостола бяха почетени с едноминутно мълчание на колене от всички, събрали се пред паметника на Васил Левски в Казанлък.

Цветя и венци бяха поднесени от името на Община Казанлък, от общински съветници на Общински съвет - Казанлък, от Съюза на запасните подофицери в България, от Съюза на офицерите, сержантите и старшините от запаса и резерва, от Клуб „Млади възрожденци“, от НЧ „Пробуда“, с.Копринка. Цветя поднесоха и децата от ДЦДГ „Детелина“, ОДЗ №18 „Пчелица“, ОДЗ №16 „Роза“, Дневна детска ясла №8 „Васил Левски“. Цветя пред паметника на Васил Левски поднесоха и много обикновени хора.

Община Казанлък благодари на всички родолюбиви граждани, дошли да почетат паметта  на Апостола и заедно да отбележим 179 години от неговото рождение!

Пресцентър на община Казанлък

видео: kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

7894 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6786 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3568 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2818 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2813 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2735 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2444 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2350 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2159 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1961 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак