13:19 | 11 юли 16 2395

Ефко рейсинг с отборна победа на „Планинско Раховец-Лясковец“ следва “Шипка Дамасцена“

Ефко рейсинг с отборна победа на „Планинско Раховец-Лясковец“ следва “Шипка Дамасцена“ / Новини от Казанлък

През почивните дни се проведе поредния кръг от Планинския шампионат на страната ни по автомобилизъм. Поредно силно представяне записаха пилотите на казанлъшкия тим Ефко рейсинг, които спечелиха отборната победа в надпреварата.

Отлично представяне записа и пилотът на тима Александър Димитров, който спечели първото място в клас НС 4 със своя  автомобил Ситроен Саксо. Пъчката, както е известен пилота на казанлъшкия клуб зае и призовото 5-то място в генералното класиране.

От другите състезатели на Ефко рейсинг Косю Йорданов с Рено Меган е трети в клас НС 3, а Александър Димитров с Пежо 106 също е трети в клас RC 5. Даниел Живков с Ланча Делта и Стефан Георгиев с Форд Ескорт отпаднаха от състезанието по технически причини.

В генералното класиране на състезанието победата взе Любен Каменов с Мицубиши, който в класирането на шампионата се изравни по точки с представителя на Ефко рейсинг Даниел Живков.

На 24 юли, неделя по пътя за връх Шипка ще се проведе предпоследния кръг от Планинското първенство. Състезанието „Шипка Дамасцена“ ще бъде и Открита международна надпревара, обявиха организаторите, които очакват през тази година да се включат и чужденци. Тренировките за надпреварата ще бъдат ден по-рано 23 юли, събота.

kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак