13:59 | 28 юни 16 3699

Ради Милев отново победител в нощен поход в Стара планина

Ради Милев отново победител в нощен поход в Стара планина / Новини от Казанлък

За 17-ти пореден път се проведе  нощния поход  „Верея” по билото на Стара планина. Нощното бягане се проведе на 25-ти юни, като маршрута му бе от Прохода на републиката до Прохода Шипка. В проявата участваха представители от различни градове на страната.

Казанлъчанинът Ради Милев отново не пропусна участие и е единствения, който се е състезавал във всичките 17 бягания. Ради премина целия маршрут носейки националното знаме, с което бяга всяка година на 3-ти март от Казанлък до Шипка с размер 150 см. х 90 см. След като пристигна пръв на прохода Шипка, той се върна на  х.Бузлуджа, след което за втори път финишира на Шипка с националното знаме в ръка, изпреварвайки повече от половината участници.

В същото състезание преди години Милев пробяга допълнително три пъти разстоянието от Шипка до х.Бузлуджа. Ради сподели, че е доволен от подготовката и представянето си.

Участието на Ради в проявата бе част от подготовката му за Спартатлона в Гърция. Изпълнителният директор на ДАВИД Холдинг АД Бальо Динев е дарил част от необходимата сума за участието на казанлъшкия спортист в една от най-трудните надпревари от ултрамаратона.

 

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

26618 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8966 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8941 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8407 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5249 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4759 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4199 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3370 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3255 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

3015 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак