16:10 | 06 юни 16 2390

Държавата предостави парка в Павел баня на Общината

Държавата предостави парка в Павел баня на Общината / Новини от Казанлък

Областният управител инж. Георги Ранов и кметът на Павел баня Станимир Радевски подписаха днес договор за безвъзмездно предоставяне на имоти – държавна собственост на Община Павел баня.

Теренът се намира в центъра на града и представлява част от парка с обща площ от 980 дка. След подписването на договора Общината ще има възможност да кандидатства с проект за облагородяване и благоустрояване на парковото пространство.

Инж. Ранов благодари на г-н Радевски за добрата съвместна работа. Той обясни, че от началото на неговия мандат до сега на различни общини в областта са били прехвърлени безвъзмездно редица държавни имоти, някои от които вече са придобили съвсем нов облик. Сред тях той посочи терена на бившите артилерийски казарми в Стара Загора, сградата на метрологията, която ще се превърне в дом за възрастни хора,  третия етаж на Общината в Мъглиж, Професионалната гимназия по енергетика и електротехника в Гълъбово, една трета част от сградата, в която се помещава общинската администрация на Казанлък, и др.

Областна администрация - Стара Загора

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Обяви от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Японски вишни ще посрещат жителите и гостите на Павел баня

6542 | 17 април 2025

Скандал в Овощник завърши със съборена ограда и изпочупени прозорци

5209 | 22 април 2025

Великденски благотворителен базар в Математическата гимназия събра 1 822 лв. за лечението на Таня Мечкова

4519 | 18 април 2025

Утре казанлъчани обсъждат с управата промените в наредбата за облика на градските пространства и сгради

4405 | 16 април 2025

Задържан е мъж, изпочупил огледалата на автомобили в Източното на Казанлък

4024 | 16 април 2025

Въвеждат входна такса за посетителите на могилата „Оструша“ край град Шипка

3794 | 16 април 2025

76-годишен самокатастрофира в Казанлък

3088 | 22 април 2025

Учениците на ПГЛПТ се срещнаха с успешни бивши възпитаници на гимназията

2611 | 21 април 2025

Министър Митов от Плевен: Случаи като този от Казанлък са срам, в редиците на МВР има нужда от преподреждане

2352 | 16 април 2025

Полицията се е отзовала на четири сигнала на домашно насилие в Казанлък, Шипка и Скобелево покрай Великден

1535 | 22 април 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак