15:53 | 02 юни 16 3622

С венец от премиера в община Казанлък започнаха честванията за 2 юни

С венец от премиера в община Казанлък започнаха честванията за 2 юни / Новини от Казанлък

Първият венец пред едноименния паметник бе положен с лентата „От министър-председателя на Република България“. Начело на ритуала по полагане на цветя бяха кметът на общината Галина Стоянова и председателят на Общинския съвет Николай Златанов. Заедно с официални лица, представители на Общинския съвет и политически партии, обществени организации, училища и гимназии те се включиха в честванията на героизма на Христо Ботев и загиналите за свободата на България.

За първи път поклонението по случай 140-годишнина от гибелта на поета - революционер се състоя на новия за града бюст-паметник на Христо Ботев в парк „Розариум“.

Ученици на народно читалище „Братство-1869“ и ОУ“Христо Ботев“, с. Енина с художествен ръководител Аня Дерменджиева посрещнаха посетителите на монумента с изпълнение на поетичната композиция „Хаджи Димитър“ на Ботев.

Чавдар Ангелов – директор на националния парк-музей „Шипка – Бузлуджа“ припомни делото на великия боец, журналист, поет и преводач, съхранен в паметта на народа със саможертвата си за свободата на България. Той обърна вниманието на присъстващите, че не случайно, в близост до паметника на Ботев е този на казанлъчани, отдали живота си за независимостта на страната ни.

Церемонията по полагане на цветя бе предшествана от едноминутно мълчание на колене в памет към героите на 2 юни – Деня на Ботев и загиналите за свободата на България…

Празниците в гр. Казанлък продължават с концерти на площад „Севтополис“:

Общината подарява на казанлъчани и гостите на града концерт на прочутия оркестър „Канарите“, с ръководител Атанас Стоев, който радва своята публика с настроение и веселие вече повече от 40 години. На сцената на площад „Севтополис“ от 18.00 ч. музикантите ще изпълнят любими тракийски мелодии.
Веднага следва друго културно събитие в 113-тите празници на розата - концерт на военния духов оркестър при 61 Стрямска бригада – Карлово на сцената на площад „Севтополис“, който ще започне в 20,00 ч.

Честванията за Деня на загиналите за свободата и независимостта на България завършват в 21ч. с тържествена заря – проверка на централния площад.

Пресцентър на община Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Потрошиха прозорците на две каравани в Казанлък

6597 | 09 март 2026

„На раздумка“ – част от социалната политика на НЧ „Братство 1869“ – с. Енина

6432 | 09 март 2026

Пешеходка пострада при пътен инцидент в центъра на Казанлък

4218 | 11 март 2026

Три автомобила катастрофираха на пътя Казанлък - Овощник

3905 | 11 март 2026

18-годишен шофьор с БМВ блъсна пешеходка на пътека в Казанлък

3742 | 13 март 2026

НОИ обяви кога започва изплащането на обезщетенията и пенсиите през март 2026 г.

3734 | 06 март 2026

23-годишен е с опасност за живота след инцидент на автомивка в Казанлък

3296 | 10 март 2026

Кметът Иса Бесоолу стартира дългоочаквано асфалтиране на улици

3058 | 10 март 2026

Служители на ОДМВР-Стара Загора и РДПБЗН-Стара Загора ще почетат паметта на служителите на реда, загинали при изпълнение на служебния си дълг

3003 | 06 март 2026

Две коли катастрофираха край разклона за село Черганово

2985 | 08 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак