15:45 | 21 април 16 3950

Американци пристигнаха в Казанлък, за да учат деца на бейзбол

За поредна година представители на Международната бейзболна академия в САЩ пристигнаха в Казанлък за да обучават казанлъшки ученици. Първата им спирка днес бе ПГ по лека промишленост и туризъм, където се проведе обучение на над 30 деца в училището, които активно се занимават с този популярен в Америка спорт.

В момента в Казанлък е Лий Дитърк, който спортен координатор за доброволци на организацията. Пред камерата на kazanlak.com той сподели, че е много доволен от факта, че казанлъшките младежи се справят много добре с бейзбола. Освен гостите от САЩ в Казанлък от няколко години по програмата  на организацията „Уърлд партнерс“ са и американците Питър и Урсула, които активно помагат на казанлъшките ученици.

Днес гостите посетиха и Художествената гимназия, където също са пожелали да научат повече за бейзбола. Активно американския спорт се практикува и в ПМГ „Никола Обрешков“, а от тази година интерес са проявили още ОУ „Никола Вапцаров“ и ОУ „Чудомир“.

Обучителите от Форт Уейн, Индиана ще проведат и няколко занимания с казанлъшките младежи на Колодрума. В петък тренировките започват от 14.00 часа, след което в събота и неделя от 10.00 часа ще се проведат нови обучения на Колодрума. Американските гости ще бъдат в България до понеделник, 25 април.
 

kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Казанлъшка двойка от “Моята кухня е №1“ се включват в кулинарно предизвикателство на Музея на фотографията

38910 | 03 юни 2026

Шеф-готвачи от Hell“s Kitchen с кулинарна изненада за гостите на Фестивала на българските занаяти

9186 | 04 юни 2026

Кметът Галина Стоянова обяви почивен ден за учениците в Казанлък за Празника на града

8751 | 01 юни 2026

В петък започва тридневният Международен фолклорен фестивал в Казанлък

8101 | 04 юни 2026

Близо 4 километра след с.Александрово откриха изчезналия 2-годишен Райчо Куршум

7980 | 03 юни 2026

Центърът на Казанлък става пешеходна зона за коронацията на Царица Роза и концерта на Ищар

7072 | 04 юни 2026

Четири жени отнеха златен синджир от 44-годишна посред бял ден в Казанлък

6607 | 01 юни 2026

Радост и Георги са втория екип на кулинарния празник “Роза и шафран“

6162 | 04 юни 2026

Областният управител направи проверка на язовир “Копринка“

5340 | 03 юни 2026

С музика и рози Казанлък ще посреща и изпраща гостите на града

5032 | 05 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак