11:20 | 28 януари 16 3131

Спипаха ученик с амфетамин в джоба

Спипаха ученик с амфетамин в джоба / Новини от Казанлък

Снощи около 9 вечерта полицейски екип е спрял за проверка на ул. „Стара планина” 16-годишен младеж. Като видял полицаите, ученикът изхвърлил найлоново пликче, съдържащо жълтеникаво хапче. При направен полеви наркотест, хапчето реагирало на наркотично вещество, съобщават от областната дирекция на МВР. Образувано е бързо полицейско производство.

Амфетамините са стимуланти, обикновено произвеждани в несигурни, нелегални лаборатории. Стимулират централната нервна система и създават чувство за удоволствие и прилив на енергия, освобождаване от социалните норми, чувство за съвършенство, компетентност и сила. Ефектите са сходни с тези на кокаина, но са по-дълготрайни - от 4 до 6 часа. Когато ефектът се изчерпи настъпва състояние на депресия, отпадналост и голям глад. Дълготрайната редовна употреба води до необходимост от все по-високи дози, обърканост и психоза, наподобяваща шизофрения. Характеризира се с параноя бодеж по кожата и зрителни халюцинации. Крайно агресивното поведение е чест белег на дълготрайно злоупотребяващите с амфетамини. Наблюдавайте за подобни симптоми децата си, съветват специалистите.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Потрошиха прозорците на две каравани в Казанлък

6534 | 09 март 2026

„На раздумка“ – част от социалната политика на НЧ „Братство 1869“ – с. Енина

6421 | 09 март 2026

Пешеходка пострада при пътен инцидент в центъра на Казанлък

4195 | 11 март 2026

Три автомобила катастрофираха на пътя Казанлък - Овощник

3889 | 11 март 2026

НОИ обяви кога започва изплащането на обезщетенията и пенсиите през март 2026 г.

3724 | 06 март 2026

18-годишен шофьор с БМВ блъсна пешеходка на пътека в Казанлък

3564 | 13 март 2026

23-годишен е с опасност за живота след инцидент на автомивка в Казанлък

3282 | 10 март 2026

Кметът Иса Бесоолу стартира дългоочаквано асфалтиране на улици

3026 | 10 март 2026

Служители на ОДМВР-Стара Загора и РДПБЗН-Стара Загора ще почетат паметта на служителите на реда, загинали при изпълнение на служебния си дълг

2996 | 06 март 2026

Две коли катастрофираха край разклона за село Черганово

2979 | 08 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак