12:52 | 08 януари 16 4547

138 години от Освобождението на Казанлък /Видео/

Днес в Девическия манастир „Въведение Богородично“ започнаха тържествата по случай 138 години от Освобождението на Казанлък от турско робство. В тържествата се включиха ученици и деца от детските градини на Казанлък. На събитието бяха кметът Галина Стоянова, заместник-кметовете Даниела Колева и Лилия Цонкова, депутатът Нено Влайков, председателят на Общинския съвет Николай Златанов и общественици.

Исторически преглед на събитията от преди 138 години направи историкът Чавдар Ангелов – директор на НПМ „Шипка – Бузлуджа“, който зави в словото си, че сега българите са длъжни да разберат, че свободата не е даденост, а ценност, за която всеки един от нас ежедневно трябва да се бори за да заслужи.

Заупокойна молитва отслужи архиерейски наместник Петко Мотев в съслужие с казанлъшки свещеници. Присъстващите положиха цветя пред паметника на избитите в Девическия манастир 340 деца, жени и старци.

От 12 часа в Шейново бяха положени цветя пред Паметника на Победата. В 13:30 в храм „Рождество Христово“ в Шипка ще се отслужи заупокойна молитва.

Тържествата в Казанлък ще завършат с представяне на книгата на Красимир Узунов – „Каймакъ-Чаканъ“, което ще се проведе от 17:30 в галерията на ул. „Искра“ №4.

Още снимки: 138 години от Освобождението на Казанлък

kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Любов с кауза: Младо семейство от Казанлък превърна сватбата си в празник за децата

24053 | 01 май 2026

Хванаха на място група да източва горивото от тир и товарен автомобил

22256 | 28 април 2026

Комплекс “Дамасцена“ ще бъде домакин на тридневен фестивал в подкрепа на детския спорт

12796 | 28 април 2026

Напусна ни актьорът Стефан Марков

11403 | 30 април 2026

Казанлъчанката Виктория Стойнова стана Мис Тракийски университет 2026

8757 | 29 април 2026

Кандидатките за „Царица Роза“ създадоха свой цветен кът в парк “Розариум“

8599 | 28 април 2026

Общински съвет-Казанлък одобри продажбата на имот за изграждане на научен център за върхови постижения

6928 | 30 април 2026

БМВ помете знаци и билборд и се заби в сграда в Казанлък, шофьорът е в болница

5858 | 04 май 2026

Над 860 декара нова гора - Кастамону България разширява зелените си инициативи

5808 | 29 април 2026

Съдът в Казанлък осъди мъж за обидни и клеветнически публикации срещу общински служител

5513 | 29 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак