15:18 | 20 декември 15 5110

Протестите против винетките продължиха и днес. Законността на винетките влиза във Върховния административен съд

Трети пореден протест срещу повишаването цените на винетките, бе организиран в Казанлък днес. Казанлъчани бяха подкрепени и от бургазлията Атанас Калев, който е един от лидерите на Националните протести срещу винетките. Той застана пред журналистите в Града на розите и обяви, че в сряда до 17.00 часа във Върховния административен съд ще бъде внесен иск – винетките да бъдат обявени за незаконни. „Нашите юристи вече 15 дни се занимават с този казус и се оказва, че не е спазен срокът за публикуване на визията на винетките. Законът повелява всяка ценна книга да се обнародва в Държавен вестник с визията си. Те са наясно, че не са спазили сроковете и закона и нещата ще се решат в съда. На улицата вече има протести от 7 седмици, но не ни обръщат внимание.“ – заяви Атанас Калев.

За днешния протест организаторите отново не са получили разрешение за блокиране на движението, заявиха самите те пред камерата ни. Така протестното шествие премина отново по бул. „Александър Батенберг“, бул. „Розова долина“ /до Арсенал/, след което се върна по обратния път до паркинга на Пени.

Днес една от колите в протестното шествие стигна само до центъра на Казанлък, където е изтекло маслото на автомобила. С помощта на друга кола от протеста авариралата машина бе отстранена от главната улица, след което екип на Районна служба Пожарна и аварийна безопасност почисти замърсения участък.

Още снимки: Галерия Протест - 20.12.2015

kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

80% успеваемост при проведената биологична борба с боровата процесионка на територията на лесопарк “Тюлбе“

10083 | 18 юни 2026

18-годишният шофьор на БМВ от снощната катастрофа е настанен в болница, още двама пострадаха

9747 | 22 юни 2026

Със съдействието на областния управител: Спешни мерки за пътя от Казанлък към Бузовград и Средногорово

8453 | 18 юни 2026

Откриха починала изчезналата жена от с. Александрово

7769 | 16 юни 2026

Обявеният за издирване Борис Анев от Казанлък е открит

7430 | 19 юни 2026

МВР издирва Борис Анев от Казанлък

7271 | 17 юни 2026

Катастрофа между два автомобила в западната част на Казанлък затруднява движението

6165 | 21 юни 2026

Възрастен шофьор навлезе в насрещното и предизвика тежка катастрофа, жена е с опасност за живота

5637 | 18 юни 2026

Директорът на полицията в Стара Загора старши комисар Георги Георгиев напуска системата на МВР с почетен знак на министерството

3409 | 19 юни 2026

Полицията издирва участник в пътнотранспортно произшествие със загинал

3294 | 17 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак