17:18 | 20 октомври 15 3198

Кандидат-общински съветници от ГЕРБ посетиха с. Ръжена

Кандидат-общински съветници от ГЕРБ посетиха с. Ръжена / Новини от Казанлък

Кандидатът за кмет трети мандат на с. Ръжена Апостол Терзиев, издигнат от ГЕРБ, посрещна днес в селото кандидатите за общински съветници от същата партия Мария Гинева, Валентин Кралев, Николай Факиров, както и колегата си – кандидат-кмета за с. Горно Черковище Иво Лозанов. Заедно те присъстваха на празнична литургия, отслужена в храма „Св. Йоан Предтеча“ в селото. Ремонтът на сградата на църквата, с изцяло подменена дограма и изграждане на съборената стена, южно от храма, е близо 12 хил. лв. Ремонтните дейности бяха извършени със средства, осигурени от Агенцията по вероизповеданията, в мандат 2011-2015 на кандидата за кмет на с. Ръжена Апостол Терзиев. 120-годишният храм се нуждае от още грижи, а Терзиев се надява християни и мюсюлмани да продължат да си помагат и селото да живее в сговор. „Ръжена е едно китно и прекрасно местенце в полите на Среда гора, където животът е спокоен и ние се стремим да осигурим едни прилични условия на живот, и си мисля, че го постигаме”, заяви Терзиев.

Село Ръжена се радва на немалко нови придобивки по време на двата кметски мандата на Апостол Терзиев като кандидат на ПП ГЕРБ- асфалтирани и по-светли улици, изградена канализация на ул. „Тунджа”, монтиране на видеонаблюдение в централната част. За жителите на Ръжена бе направена нова автоспирка и указателни табели, доставени са нови контейнери за смет. Изцяло обновена е сградата на кметството. Ремонтиран е и пенсионерският  клуб. След спечелен проект „Зона за спорт и отдих“ на стойност 10 хил лв. бяха изградени мини футболно игрище, баскетболно и волейболни игрища, както и зона за отдих. Спортните площадки са вече любимо място за посещение на децата и младежите от с. Ръжена, както и за учениците на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“.

Днес кандидатите за общински съветници от ПП ГЕРБ Казанлък Мария Гинева, Николай Факиров, Владимир Кралев и кандидатите за кметове от ПП ГЕРБ на селата Ръжена Апостол Терзиев и Горно Черковище Иво Лозанов се разходиха по спортните площадки.  „Нека има повече възможности пред младите хора за спорт, защото спортът е здраве за духа и тялото”, коментира кандидатът за общински съветник от ПП ГЕРБ Мария Гинева.

На 25-ти октомври гласувайте с номер 19 в бюлетините за кмет на с. Ръжена Апостол Терзиев, за кмет на Община Казанлък Галина Стоянова, кандидати за общински съветници и кандидати за кметове на населени места!

За ОЩЕ ВИДИМИ РЕЗУЛТАТИ бюлетините са с номер 19!

Купуването и продаването на гласове е престъпление!

Пресцентър ГЕРБ-Казанлък

20.10.2015

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

27860 | 22 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8725 | 20 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

5038 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4432 | 20 август 2026

През септември започва консервацията и реставрация на Паметника на свободата на връх Шипка

3955 | 21 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3547 | 21 август 2026

ОДМВР-Стара Загора издирва Дончо Костадинов

3148 | 20 август 2026

Изложба на Катя Зографова събра приятели и ценители на изкуството

2782 | 19 август 2026

Управата в Бузовград подканва жителите да почистят пространствата пред домовете си

2584 | 21 август 2026

Президентът Илияна Йотова от Шипка: Предателство към България е заиграването с националната сигурност

2577 | 22 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак