11:54 | 17 август 15 5728

Запалиха колата на Сома

Запалиха колата на Сома / Новини от Казанлък

Опожариха колата на казанлъшкия татуист, артист и писател Румен Сомов в ранните сутрешни часове на 14 август.

Автомобилът Фолксваген Шаран е бил паркиран пред дома на Сомов на ул. "Славянска" в Казанлък. След като се е чул силен тътен, Сомов погледнал през прозореца и видял, че колата му гори, разказваРумен пред камерата на БГНЕС. Направил опит да я загаси сам. Междувременно звъннал и на Пожарната, която дошла веднага, но въпреки това колата е с унищожена предница.

Сигналът в районното управление на полицията е получен в 4:11. Пристигналият на място полицейски екип е установил, че неизвестен извършител е запалил л.а.”Фолксваген Шаран”, собственост на 43-годишен мъж от Казанлък, съобщава в характерния си стил днешния МВР бюлетин. В следствие на пожара са изгорели двигателния отсек и предните гуми на автомобила. Образувано е досъдебно производство.

Румен Сомов няма идея кой и защо е посегнал на автомобила му. "Помогнал съм на много хора, не съм пречил на никой за нищо", коментира младият творец пред камерата на БГНЕС.

"Тази кола е снимка на цялото състояние на държавата. Свикнахме всеки ден да гледаме по телевизора, че на някой колата е запалена, но си казваме – добре, че не е моята. Лошото във всеки го убива постепенно. Ще го разберем едва когато го изяде отвътре", анализира ситуацията със своя творчески поглед към нея Сома.

Румен Сомов е режисьор и постановчик, автор на сценарии, пиеси, разкзи. Ръководи студия за нестандартно театрално и филмово изкуство наречена „Авангард артистс”, при НЧ „Възродена искра”. Той е авторът на първия казанлъшки филм с нулев бюджет. Сома е и художник-татуист. Познат в средите на алтернативното художествено изкуство у нас и в чужбина, както и на многобройни почитатели и потребители на татуривките му.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

38760 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13124 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10449 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

9097 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

5440 | 17 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4811 | 11 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3922 | 15 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3849 | 11 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3257 | 15 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

2940 | 16 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак