12:08 | 23 юли 15 3734

Окръжна прокуратура -Стара Загора: Община Казанлък не е извършила престъпление по казуса с ОУ „Димитър Андреев“

Окръжна прокуратура -Стара Загора: Община Казанлък не е извършила престъпление по казуса с ОУ „Димитър Андреев“ / Новини от Казанлък

Окръжна прокуратура - Стара Загора, не установи нарушение по сделката за продажбата на бившето ОУ „Димитър Андреев" в Казанлък, като не потвърди и твърденията на някои медии, че при пожара учебното заведение е изгоряло до неузнаваемост, включително и дворът му. Решението на Окръжна прокуратура-Стара Загора за отказ да образува досъдебно производство бе обявено днес от Петър Косев, заместник-кмет на община Казанлък.

С Постановление от 20.05.2015 г. Окръжна прокуратура-Стара Загора категорично посочва, че след анализ на изисканите и приложени писмени документи и обяснения на лицата, привлечени по случая, няма данни за извършено престъпление от общ характер и специално такова по чл. 219 от НК и чл.282 от НК, т.е. за престъпление по служба от страна на кмета на Казанлък, каквито всъщност бяха твърденията и внушенията на някои медии. В тази връзка Окръжна прокуратура - Стара Загора не смята, че има основание да образува досъдебно производство и потвърди законността по сделката с имота.

Припомняме, че Преписката бе образувана по сигнал на Славка Стефанова Самарска - изпълнителен директор на Медийна група „Вис Виталис - Самарски и сие". В сигнала Самарска твърди, че вероятно Община Казанлък, вследствие умишлено неполагане на грижи от страна на кмета по управлението на общинското имущество, са възникнали значителни щети за казанлъшката община.
Оказва се обаче, че не само няма щети за Общината при продажбата на бившето ОУ „Димитър Андреев", ами то е продадено и на цена над пазарната оценка - 410 041 лв. без ДДС, при това по напълно законен начин с решение на Общински съвет-Казанлък.
На 07.08 2014 г. Общинският съвет взема единодушно решение и обявява за продажба бившето училище „Димитър Андреев" - имот УПИ III кв. 43 с площ 9220 кв.м. В резултат на това със заповед на кмета е открита процедура за провеждане на публичен търг с тайно наддаване за продажба на 7 имота, сред които е и ОУ „Димитър Андреев". На първата обявена дата на търга - 18.09.2014 г. не се явява кандидат за покупката на бившето учебно заведение. На обявената по-късно - 07.10.2014 г., втора дата на търга - отново няма кандидати, макар и процедурите за публикация на обявленията за търга и за двете дати да са спазени.

На 21.10.2014 г. е открита нова процедура за провеждане на публичен търг с тайно наддаване за продажба на непродадените 5 имота, сред които е и училището. На 06.11.2014 г. търгът бива проведен, като с Протокол № 296 от същата дата тръжната комисия обявява за спечелил търга единственият кандидат „Бул Ал" ЕООД, който е предложил цена от 410 041 лв. без ДДС. Тук е редно да се каже, че цената за този имот е доста по-висока от цените - всички определени от експерти-оценители, за други два имота с по-голяма площ, също предложени за продажба. Това са Междуучилищният център в кв. „Христо Ботев“ с площ 10.883 дка с масивна сграда в него с РЗП от 1570 кв.м, за който оценката е  332 250 лв., и имотът до МБАЛ „Д-р Стамболски“ с площ 9,599 дка на цена 363 200 лв.

След като и Окръжна прокуратура-Стара Загора потвърди, че всичко около ОУ „Димитър Андреев" е законно и не е налице безстопанственост от страна на Община Казанлък, остава да се види какво още „ще роди въображението на будните" граждани, които посредством непроверени твърдения сигнализират различни институции, като разходват парите на обикновения данъкоплатец и разпиляват времето на съдебната власт.
 

Пресцентър на Община Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Любов с кауза: Младо семейство от Казанлък превърна сватбата си в празник за децата

25034 | 01 май 2026

Напусна ни актьорът Стефан Марков

11969 | 30 април 2026

Казанлъчанката Виктория Стойнова стана Мис Тракийски университет 2026

9121 | 29 април 2026

БМВ помете знаци и билборд и се заби в сграда в Казанлък, шофьорът е в болница

8149 | 04 май 2026

Общински съвет-Казанлък одобри продажбата на имот за изграждане на научен център за върхови постижения

7355 | 30 април 2026

Над 860 декара нова гора - Кастамону България разширява зелените си инициативи

6234 | 29 април 2026

Съдът в Казанлък осъди мъж за обидни и клеветнически публикации срещу общински служител

5866 | 29 април 2026

Запознайте се с претендентките за короната на Царица Роза 2026

5194 | 02 май 2026

От царици към бъдещите царици

4067 | 01 май 2026

За дванадесети път Казанлък посреща фестивала „Здравей, здраве“

2891 | 01 май 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак