13:59 | 19 юни 15 1947

Приключи кампанията за безплатни профилактични прегледи срещу рак на гърдата

Приключи кампанията за безплатни профилактични прегледи срещу рак на гърдата / Новини от Казанлък

Преди броени дни приключи кампанията за безплатни профилактични прегледи срещу рак на гърдата. Организатори на благородната инициатива бяха клубът на жените - социалистки и Младежкото обединение на БСП в Града на розите. Над 500 лева са средствата, които организаторите на благородната кауза събраха от благотворителна кулинарна изложба - базар в началото на месец март. 
43 казанлъчанки напълно безплатно преминаха през кабинета на д-р Н. Бонева в ДКЦ – Казанлък на профилактичен преглед срещу рак на гърдата. 

„Понякога не е нужно да дадеш много, за да направиш добро!” - каза Р. Милева след прегледа при д-р Бонева и благодари на организаторите за благородната им кауза.

„Ракът на гърдата е лечим, ако е открит навреме. Затова приветствам тази инициатива и се надявам тя да стане ежегодна, за да може все повече казанлъчанки да се възползват от безплатния профилактичен преглед срещу рак на гърдата.“, сподели Р. Николова.
“Благодаря на организаторите на  кампанията „Заедно в борбата срещу рака на гърдата“. Нека има повече инициативи за превенция срещу раковите заболявания“, допълни още Николова.

„Кампанията „Заедно в борбата срещу рака на гърдата“ тази година я организирахме за първи път. Това е идея, заслужаваща подкрепа. Искрено вярвам, че тя ще се превърне в кауза и ще има все по-голяма обществена подкрепа. Затова ще продължим и всички заедно ще победим рака на гърдата.“ – каза председателят на Клуба на жените – социалистки Стела Кехайова.

В организираната кулинарна изложба-базар за събиране на средства за провеждането на безплатните профилактични прегледи участваха 24 кулинарни вълшебства изработени от ръцете на казанлъшки любители и професионалисти в света на кулинарията. Суши, шоколадово дърво, вкусно приготвена домашна баница с точени кори, сладкиши, домашен хляб, традиционна българска питка, пълнена сьомгова пъстърва, ягодов сладкиш и чийз кейк – бяха само част от кулинарните вълшебства.

В изложбата бяха представени кулинарни изкушения приготвени от р-т „Палас“, р-т „Зорница“, Професионална гимназия по лека промишленост и туризъм  Казанлък,  ЕТ „Продан Бюйлеков“ , дами социалистки, младежи и приятели прегърнали идеята „Заедно в борбата срещу рак на гърдата”.

Общински съвет на БСП - Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

80% успеваемост при проведената биологична борба с боровата процесионка на територията на лесопарк “Тюлбе“

9412 | 18 юни 2026

Със съдействието на областния управител: Спешни мерки за пътя от Казанлък към Бузовград и Средногорово

7592 | 18 юни 2026

Откриха починала изчезналата жена от с. Александрово

7573 | 16 юни 2026

МВР издирва Борис Анев от Казанлък

7119 | 17 юни 2026

Нови забавления в любимото “Рибарско място“ край Казанлък

6741 | 15 юни 2026

Обявеният за издирване Борис Анев от Казанлък е открит

5853 | 19 юни 2026

Възрастен шофьор навлезе в насрещното и предизвика тежка катастрофа, жена е с опасност за живота

5441 | 18 юни 2026

Катастрофа между два автомобила в западната част на Казанлък затруднява движението

3812 | 21 юни 2026

46-годишен моторист е в болница след катастрофа в казанлъшкото село Дунавци

3205 | 15 юни 2026

Полицията издирва участник в пътнотранспортно произшествие със загинал

3108 | 17 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак