13:34 | 18 юни 15 2657

Колин Уолъмбъри и Ейдриън Уейн идват в Казанлък

Колин Уолъмбъри и Ейдриън Уейн идват в Казанлък / Новини от Казанлък

На 21 юни, неделя, в Казанлък ще гостуват няколко от най-известните автори на страната ни в интерактивния жанр книги – игри. В Казанлък ще пристигнат Александър Султанов – Ейдриън Уейн, казанлъчанинът Любомир Николов – Колин Уолъмбъри,  Георги Караджов и други утвърдени автори в жанра.

Пред казанлъшката публика се очаква да бъдат представени няколко нови книги, които ще бъдат показани за първи път в страната ни. С интерес се очаква приказката - игра „Плюм речното духче" от Росана Новаковска и Ейдриън Уейн, която ще бъде представена за първи път в България. Другото ново издание е книга, която побира в себе си две заглавия „Градска вещица"  и „Ловец на таласъми", с автори Елена Павлова и Георги Караджов.

В Казанлък своята книга ще представи и Любомир Николов, който е родом от Града на розите, а в началото на годината спечели  няколко награди с „Ледената цитадела“.

Срещата с авторите от интерактивния жанр ще се проведе в Библиотека „Искра“ от 15.00 часа.

По случай Деня на бащата, Общинска библиотека "Искра" ще предостави безплатни читателски карти на родителите и децата, участвали в срещата с писателите.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

12452 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6815 | 28 ноември 2025

Казанлъчанин е намерен пребит в безпомощно състояние

5678 | 05 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3586 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2845 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2837 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2766 | 01 декември 2025

Верижна катастрофа стана на централен булевард в Казанлък, на място има полиция

2537 | 05 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2468 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2366 | 28 ноември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак