09:57 | 10 юни 15 3070

Николай Терзиев и Петьо Апостолов взеха участие в национален дебат за сигурността в селата

Николай Терзиев и Петьо Апостолов взеха участие в национален дебат за сигурността в селата / Новини от Казанлък

Председателят на БСП – Казанлък и кмет на село Шейново Николай Терзиев и Петьо Апостолов - кметски наместник на село Голямо Дряново, зад чиято кандидатура застава и столетницата на местните избори тази есен, участваха в Национален дебат за сигурността в селата. Дебатът бе организиран от Асоциацията на българските села (АБС). Терзиев и Апостолов взеха участие в работната среща от квотата на Националното сдружение на общините в България.

„Сигурността днес е един невралгичен проблем. Въпрос, който засяга както големи, така и малки населени места. Въпрос, който засяга както обикновения човек, така и големия арендатор.”, каза Терзиев по време на дебата.

Той допълни, че според него решаването на проблема със сигурността в селата е в комплексното действие от координирани и целенасочени дейности от страна на законодателя, органите на реда, местната власт и неправителствения сектор.

На срещата Терзиев сподели добри практики действащи на територията на община Казанлък.
Националният дебат за сигурността в селата се проведе в София. По време на дебата се направиха анализи на критичните точки в сигурността в селските райони. Акценти в срещата бяха опазването на живота и имуществото на хората в селата, опазването на реколтата и земеделската техника на фермерите и повишаване на пътната безопасност в малките населени места.

Общински съвет на БСП - Кзанлък
 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

11885 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6809 | 28 ноември 2025

Казанлъчанин е намерен пребит в безпомощно състояние

5303 | 05 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3583 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2838 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2833 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2760 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2464 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2363 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2319 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак