20:33 | 02 юни 15 3338

Казанлък се представи на изложението „Дни на розите“ в Италия

Казанлък се представи на изложението „Дни на розите“ в Италия / Новини от Казанлък

Изключителен интерес към Казанлък и Долината на розите и тракийските царе в Казанлък бе заявен в дните на изложението „Дни на розите“ в италианския град Спело, сподели днес по време на проведения в Община Казанлък Консултативен съвет по култура и туризъм зам.-кметът Даниела Коева. Тя водеше делегация от Казанлък в състав - Момчил Маринов, директор на ИМ „Искра“, и жителят на община Казанлък Георги Дойнов, изтеглен в анкетата на Общината за участие в представянето на Казанлък в на специализираното изложение в Италия.

Поканата за това участие е от Българското посолство в Рим и от организаторите от италианска страна. Изложението е посещавано от 20 хиляди души в трите дни на провеждането му, като в него са представени 150 фирми. Интерес у посетителите на изложението е предизвикала изложбата на фотограф-художника Александър Иванов, представяща културно-историческото наследство и природните забележителности на Долината. Фотосите  заедно с рекламните материали на Община Казанлък са разположени в приказната вила „Фиделия“, където цар Борис III и царица Йоана посрещат гостите си за своето сватбено тържество.

Отглеждането на рози и производството на розово масло е един от аспектите на евентуални бъдещи контакти с фирми от Казанлък , поясни още Даниела Коева. Интерес по време на изложението е проявен и към традиционния за Казанлък Празник на розата. „ Визитата в Италия бе много ползотворна в професионално отношение. Очаквам договори и конкретни резултати от него”, коментира директорът на ИМ „Искра” Момчил Маринов. Георги Дойнов призна, че до последно не е вярвал, че това пътуване наистина му се случва и благодари на Община Казанлък за предоставената възможност да участва в изложението.

Кметът на община Казанлък Галина Стоянова сподели, че инициативата Казанлък да се представя в редица европейски столици като Брюксел, Лондон, Берн, Париж, а сега и в Рим, се превръща в една добра традиция за популяризиране  на града и Долината на розите и тракийските царе и за преоткриване на нашите дадености и културно-историческо богатство от европейците.

Пресцентър на Община Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

80% успеваемост при проведената биологична борба с боровата процесионка на територията на лесопарк “Тюлбе“

10052 | 18 юни 2026

18-годишният шофьор на БМВ от снощната катастрофа е настанен в болница, още двама пострадаха

8422 | 22 юни 2026

Със съдействието на областния управител: Спешни мерки за пътя от Казанлък към Бузовград и Средногорово

8380 | 18 юни 2026

Откриха починала изчезналата жена от с. Александрово

7756 | 16 юни 2026

МВР издирва Борис Анев от Казанлък

7261 | 17 юни 2026

Обявеният за издирване Борис Анев от Казанлък е открит

7168 | 19 юни 2026

Катастрофа между два автомобила в западната част на Казанлък затруднява движението

6134 | 21 юни 2026

Възрастен шофьор навлезе в насрещното и предизвика тежка катастрофа, жена е с опасност за живота

5621 | 18 юни 2026

Полицията издирва участник в пътнотранспортно произшествие със загинал

3285 | 17 юни 2026

Випуск 2006 на ПГ по транспорт и транспортен мениджмънт отбеляза 20-годишен юбилей от дипломирането си

3237 | 19 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак