21:38 | 30 март 15 2318

Приключи първата в община Казанлък кампания „ Стъпка по стъпка към град с нулеви отпадъци“

Приключи първата в община Казанлък кампания „ Стъпка по стъпка към град с нулеви отпадъци“ / Новини от Казанлък

Община Казанлък благодари  на всички жители на общината, които взеха участие  в кампанията „Стъпка по стъпка към град с нулеви отпадъци“с пожеланието заедно да превърнем инициативата в традиция и да съберем повече ненужни вещи, които да предадем за рециклиране.
В обявените дни за събиране на отпадъците от домовете са получени общо 7 обаждания, като са обслужени 5 адреса, от които са събрани общо 21 бр. големи електроуреди – хладилници, телевизори и съдомиялни машини.

Партньорите на Община Казанлък, участници в кампанията -  „Емил Узунов -Монамур“ ЕООД  и „Металхарт“ ЕООД, изпълниха своя ангажимент, като се отзоваха на всички повиквания на граждани.

От разположените по пунктовете контейнери за стари дрехи са извозени 14 куб.метра стари дрехи, а в контейнерите за малки електроуреди са депонирани няколко стари компютъра.
Вярваме, че тази кампания е едно добро начало -  първата стъпка за разделно събиране на отпадъци и превръщането им в ресурс.

Пресцентър на Община Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

80% успеваемост при проведената биологична борба с боровата процесионка на територията на лесопарк “Тюлбе“

9103 | 18 юни 2026

Откриха починала изчезналата жена от с. Александрово

7467 | 16 юни 2026

Със съдействието на областния управител: Спешни мерки за пътя от Казанлък към Бузовград и Средногорово

7226 | 18 юни 2026

МВР издирва Борис Анев от Казанлък

7006 | 17 юни 2026

Нови забавления в любимото “Рибарско място“ край Казанлък

6609 | 15 юни 2026

Обявеният за издирване Борис Анев от Казанлък е открит

5556 | 19 юни 2026

Възрастен шофьор навлезе в насрещното и предизвика тежка катастрофа, жена е с опасност за живота

5296 | 18 юни 2026

46-годишен моторист е в болница след катастрофа в казанлъшкото село Дунавци

3136 | 15 юни 2026

Полицията издирва участник в пътнотранспортно произшествие със загинал

2997 | 17 юни 2026

Випуск 2006 на ПГ по транспорт и транспортен мениджмънт отбеляза 20-годишен юбилей от дипломирането си

2762 | 19 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак