11:35 | 11 февруари 15 1838

Казанлък е акцент в Международната туристическа борса „Ваканция и СПА Експо 2015“

Казанлък е акцент в Международната туристическа борса „Ваканция и СПА Експо 2015“ / Новини от Казанлък

За поредна година Община Казанлък е един от основните участници в Международното туристическо изложение „Ваканция и СПА Експо“, което ще се проведе в София от 12 до 14 февруари 2015 г. Като център на един от 9-те туристически района, Казанлък ще постави акцент върху дестинацията „Долината на розите и тракийските царе“.

На туристическото изложение ще бъдат представени емблематичните фолклорни ритуали „Розобер“ и „Розоварене“ с участието на ИМ „Искра“ и танцьори от ансамбъл „Арсенал“. По време на борсата Община Казанлък ще покаже оригинална установка за варене на розово масло – „гюлпана“, а гостите на щанда  ще бъдат посрещани от млади розоберачки в народни носии.

Традиционният Празник на розата в Казанлък отбелязва през 2015 г. своята 112-годишнина и привлича гости и туристи с атрактивното си и изпълнено с ухание на маслодайна роза Карнавално шествие и незабравимите преживявания по време на спектаклите  „Розобер“ и „Розоварене“ в самите розови градини.

След археологическите открития през последните 20 години районът на Казанлък бе наречен и Долина на тракийските царе. Тук се намира най-голямата и най-добре запазена в България тракийска гробница, включена в списъка на ЮНЕСКО. Идентифицирани са почти 1000 тракийски могили. В община Казанлък могат да бъдат посетени седем тракийски гробници и храмове, както и древната тракийска обсерватория - мегалита  „Вратата на Богинята” над  с. Бузовград.

Съчетанието от маслодайна роза и уникална тракийска култура привлича многобройните посетители в Казанлъшкия регион и този интерес е в основата на създаването на Празниците в Долината на тракийските царе, които се провеждат в края на м. август.
През 2014 г. Община Казанлък спечели специалното отличие на изложението „Ваканция и СПА Експо“ – Грамота за успешно развиваща се дестинация за фестивален туризъм.
 

Пресцентър на Община Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

27900 | 22 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8755 | 20 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

5062 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4465 | 20 август 2026

През септември започва консервацията и реставрация на Паметника на свободата на връх Шипка

4140 | 21 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3569 | 21 август 2026

ОДМВР-Стара Загора издирва Дончо Костадинов

3168 | 20 август 2026

Изложба на Катя Зографова събра приятели и ценители на изкуството

2812 | 19 август 2026

Управата в Бузовград подканва жителите да почистят пространствата пред домовете си

2615 | 21 август 2026

Президентът Илияна Йотова от Шипка: Предателство към България е заиграването с националната сигурност

2615 | 22 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак