17:38 | 16 декември 14 7779

От днес в Казанлък има нова медия

От днес в Казанлък има нова медия / Новини от Казанлък

От днес Казанлък има първия съвременен дигитален билборд от последно поколение. Нова видео-стена бе монтирана вчера на мястото на стария ЛЕД дисплей до хотел Казанлък.

Новата казанлъшка медия е по-голяма и с много по-добра резолюция – P10, което е последно поколение стандарт в този вид дигитални билбордове. Видео-стената вече може да излъчва освен статични и анимирани реклами, също и видео-реклами, с което се нарежда сред малкото подобни LCD билбордове в България. Освен място за реклама, новата видео-стена ще предоставя и актуална информация за казанлъчани – събитията за деня в културния и спортен календар, а на специални изнесени над нея дисплей минувачите и шофьорите ще виждат точната температура и точния час.

Видео-стената бе монтирана от лидера във външната реклама в Казанлък Рекламна агенция „Фактор”. „Въпреки свития в последните няколко години рекламен пазар, включително и в Казанлък, се решихме на тази инвестиция, в интерес на по-доброто качество на рекламата. Нашите клиенти знаят, че изключително много държим на високите стандарти в изпълнението на рекламите и се стремим да поддържаме професионално ниво, конкурентно на София и големите градове. Във външната реклама корпоративните клиенти са на международно ниво и не търпят компромиси. Затова и в билбордовете, а сега и с видео-стената ние се стремим да бъдем отново в крак с най-последните стандарти и изисквания на пазара”, казва Добрина Широва, управител на Рекламна агенция „Фактор”. „Новият дисплей, обаче няма да се отрази на цените за реклама, те ще останат конкурентни и достъпни за бизнеса в Казанлък, просто повишихме качеството,” допълни Широва.

Агенция "Фактор" е член на Асоциацията „Дигитална външна реклама”. Първата видео-реклама, която стартира днес на новата видео-стена в Казанлък бе клипа на инициативата под егидата на Президента - Българската Коледа, в която членовете на асоциациатя се включиха безвъзмездно.

Първите видеостени с големина на стандартни билбордове тип „пиза“, с възможности за излъчване на рекламни видеоклипове са инсталирани в България малко след 2006 г. Пионери в тази област са русенска компания. От Русе пристигнаха вчера и ЛЕД панелите, които в продължение на целия следобед бяха монтирани на чисто новото за Казанлък съоръжение, което и като конструкция е вече с по-големи размери и отговаря на всички стандарти за външна реклама в Европа.

Макар и все още малко на брой  в Българяия, дигиталните видеостени са бъдещето на външната реклама и у нас, казват специалистите по маркетинг. В световен мащаб дигиталните билбордове вече отдавна изместиха класическите статични рекламни съоръжения.

kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

80% успеваемост при проведената биологична борба с боровата процесионка на територията на лесопарк “Тюлбе“

8472 | 18 юни 2026

Откриха починала изчезналата жена от с. Александрово

7350 | 16 юни 2026

МВР издирва Борис Анев от Казанлък

6865 | 17 юни 2026

Със съдействието на областния управител: Спешни мерки за пътя от Казанлък към Бузовград и Средногорово

6806 | 18 юни 2026

Нови забавления в любимото “Рибарско място“ край Казанлък

6391 | 15 юни 2026

Възрастен шофьор навлезе в насрещното и предизвика тежка катастрофа, жена е с опасност за живота

5012 | 18 юни 2026

Обявеният за издирване Борис Анев от Казанлък е открит

4867 | 19 юни 2026

46-годишен моторист е в болница след катастрофа в казанлъшкото село Дунавци

3074 | 15 юни 2026

Полицията издирва участник в пътнотранспортно произшествие със загинал

2910 | 17 юни 2026

Випуск 2006 на ПГ по транспорт и транспортен мениджмънт отбеляза 20-годишен юбилей от дипломирането си

2343 | 19 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак