16:53 | 04 декември 14 5222

С 10% скачат заплатите в „Арсенал“ от началото на новата година

С 10% скачат заплатите в „Арсенал“ от началото на новата година / Новини от Казанлък

Увеличението се отнася за всички работещи в дружеството. Вдигат се и тарифните ставки за работещите на норма, съобщава в последния си брой вестник „Трибуна Арсенал“.

С 10% се увеличават заплатите на всички работещи в „Арсенал”, считано от 1-ви януари 2015 година. Вече е постигната договореност за това между ръководството на „Арсенал” и двата фирмени синдиката – КНСБ и КТ „Подкрепа”. Предложението за ръста на заплатите е на ръководството на фирмата.
С този ход практически минималната работна заплата в „Арсенал” АД ще е по-висока от минималната работна заплата за страната за отрасъл „Металообработване”, както и по-висока от минималната за страната, която остава без промяна и през 2015 година. Като се добавят и действащите сега стимули по КТД, реално минималната работна заплата в дружеството от 1-ви януари ще достигне 440 лева, каза за „Трибуна Арсенал” Янко Костадинов - директор „Финанси и икономика” в дружеството. От тази основа нагоре се начисляват и парите за професионален опит /стаж/, категория на труд и други доплащания. Също от 1-ви януари 2015 година в „Арсенал” се променят и тарифните ставки /цената на труда за единица време/, като промяната е в посока увеличение със 7,3%.

Това се отнася за работещите на норма в дружеството. По този начин се постига идентично увеличение на заплащането на работещите на норма с тези, които не работят на норма .
От началото на септември тази година ръководният екип на дружеството предприе и друга мярка, ориентирана към поощряване на инженерно-техническия персонал. От началото на септември с 20 и повече процента са увеличени работните заплати на инженерите и техническите кадри във фирмата: конструктори, технолози, техници.

Всички тези, вече получени и предстоящи за получаване от работещите в дружеството, увеличения на практика имат един резултат: от новата година средната работна заплата в „Арсенал” ще стане по-висока от средната работна заплата за отрасъл „Металообработваща промишленост” в страната. Паралелно с това фирмата продължава и стимулиращата си социална политика към заетите в нея: за последните 3 месеца на тази година месечните ваучери за храна на всички работещи в „Арсенал” са увеличени с по 20 лева и са на стойност 60 лева, вместо досегашните 40 лева.

От началото на ноември на работещите в заводите 3 и 4 са увеличени основните заплати със 150 лева. Увеличението е компенсация на работниците за отдалеченост на работното място и се изплаща при пълен работен месец.

Виж брой 94 на вестник "Трибуна Арсенал".

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Любов с кауза: Младо семейство от Казанлък превърна сватбата си в празник за децата

25623 | 01 май 2026

Напусна ни актьорът Стефан Марков

12313 | 30 април 2026

БМВ помете знаци и билборд и се заби в сграда в Казанлък, шофьорът е в болница

8548 | 04 май 2026

Общински съвет-Казанлък одобри продажбата на имот за изграждане на научен център за върхови постижения

7764 | 30 април 2026

Емблематичните фигури в парк “Тюлбето“, “Мечката“ и “Козелът“, привличат вниманието на посетителите със своята освежен вид

6065 | 05 май 2026

Запознайте се с претендентките за короната на Царица Роза 2026

5715 | 02 май 2026

Царската чешма в Казанлък вече е готова за Празника на розата

5291 | 05 май 2026

От царици към бъдещите царици

4458 | 01 май 2026

Уроци по етика за претендентките за “Царица Роза“ 2026

3587 | 04 май 2026

За дванадесети път Казанлък посреща фестивала „Здравей, здраве“

3112 | 01 май 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак