Едно от най-големите основни училища в община Казанлък, ОУ „Георги Кирков” отвори вратите си за да посрещне своите ученици от 1 до 8 клас. 4 паралелки с първокласници прекрачиха прага на първото си училище днес.
С новооткрит втори учебен корпус и обновена столова база се похвали за старата на новата учебна година директорът на училището Любомира Абдишева. Вторият учебен корпус разполага с 8 нови класни стаи. Новата столава база пък е с капацитет за 12 деца, като е подсигурена с озвучителна уредба и техника и може да се ползва като актова зала на училището, добави директорът Абдишева.
Ученици, учители и родители бяха поздравени от името на Министерството и Общината. Всички първи класове получиха книжка - подарък от директорката. За първолаците и в ОУ „Георги Кирков”, както и в останалите училища от община Казанлък бяха направени подаръци от кмета Стоянова – книжки с приказки за всяко дете и учебни програми от Би Би Си Кейбъл.
kazanlak.com