15:09 | 23 април 14 3167

Сдружение ще реновира и използва Читалище “Светлина“ в град Шипка

Днес на свое заседание общинските съветници на Казанлък дадоха право сдружение с нестопанска цел да използва безвъзмездно сградата на Читалище“Светлина“ в Шипка. В сайта ни направихме репортаж за окаяното състояние на читалището, което е построено през 1930 година. Днес съветниците единодушно дадоха сградата, която се намира до кметството в Шипка на сдружение с нестопанска цел „Слава“, което има амбициите отново да върне блясъка на една от най-уникалните сгради в Общината. След сесията председателят на сдружението Николай Тенев застана пред камерата на kazanlak.com и даде повече подробности за плановете на водената от него организация.

„Планираме да превърнеме сградата в един културно-образователен център, в който да се събират местни, регионални и национални младежки структури, които да работят за възраждането на българската култура и образование. За нас младежта има нужда от това, мястото е прекрасно. Намерението ни е тази хубава сграда да се реновира, това ще отнеме време и много средства. Приблизително реновирането ще коства около един милион лева. Финансиране можем да получим от няколко места: европейски програми, бизнеса и младежки организация“-заяви Тенев.

Очакванията са до 2016-та година сградата на читалището отново да отвори врати.

Още по темата: Има ли светлина за Читалище „Светлина“ в град Шипка /12 февруари 2014, 15:15/

Фото разказ за Читалище “Светлина“ - град Шипка/12 февруари/
 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

14416 | 04 декември 2025

Казанлъчанин е намерен пребит в безпомощно състояние

7123 | 05 декември 2025

Верижна катастрофа стана на централен булевард в Казанлък, на място има полиция

3347 | 05 декември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2859 | 01 декември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2784 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2491 | 29 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2363 | 03 декември 2025

Нанесоха удари на мъж при опит да върне повредена част в магазин край Мъглиж

2037 | 05 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

2005 | 02 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу гостува на “ПРО” ЕАД - Павел баня

1929 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак