13:11 | 13 декември 13 2724

Българо-руски търговски панаир ще прави Казанлък

Икономическите контакти между Казанлък и Толияти са новото и по-задълбочено ниво на взаимоотношенията между двата града, коментирано по време на посещението на заместник кмета на Казанлък Петър Косев в руския град.  Днес Косев представи на пресконференция подробно резултатите от визитата си, завършила с подписването на официален Протокола за взаимно сътрудничество между Казанлък и Толияти.

Интересът на руснаците от Толияти и Самара към българския бизнес и конкретно казанлъшкия е много голям и от друга страна толиятци имат желание да изградят в Казанлък дори свои производствени мощности. Представителите на ТПП на Толияти са подчертали, че се нуждаят от повече информация и презентация на нашите фирми и тяхното производство пред руския пазар. Затова ролята на Община Казанлък ще бъде да организира търговско изложение, от типа на Пловдивския панаир, на което желаещите бизнеси да се срещнат. Това ще се случи в най-скоро време – още догодина, вероятно около Празника на розата, отговори пред Kazanlak.Com Петър Косев. И от друга страна – руски фирми в големия промишлен Толияти са проявили интерес за изграждане на свои изнесени производства в Казанлък, за което Общината може да осигури терени и съдействие. Все още е рано да се коментира дали това е конкретно производство на Автоваз, стана ясно след края на пресконференцията.

Подробности за тази част от темите във визитата на зам. кмета по икономика и финанси вижте в интервюто.

Още за визитата: Протокол за сътрудничество през 2014 г. подписаха Казанлък и Толиати

Kazanlak.Com

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

БМВ помете знаци и билборд и се заби в сграда в Казанлък, шофьорът е в болница

8904 | 04 май 2026

Емблематичните фигури в парк “Тюлбето“, “Мечката“ и “Козелът“, привличат вниманието на посетителите със своята освежен вид

7086 | 05 май 2026

Запознайте се с претендентките за короната на Царица Роза 2026

6370 | 02 май 2026

Царската чешма в Казанлък вече е готова за Празника на розата

6266 | 05 май 2026

Уроци по етика за претендентките за “Царица Роза“ 2026

4312 | 04 май 2026

Тракийски университет – Стара Загора подписа меморандум за сътрудничество с „Арсенал“ АД

3634 | 07 май 2026

Нагла кражба от ресторант в Казанлък, мъж остана без телефон, документи и пари

3312 | 04 май 2026

Утре дават старт на мотокроса в Розово

3154 | 02 май 2026

Стилистът Стенли Нанчев представи короната на „Царица Роза“ 2026

2828 | 03 май 2026

Клиент буйства след опит да открадне стока от хранителен магазин в Казанлък, задържаха го

2740 | 04 май 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак