16:32 | 08 октомври 13 2935

Казанлъчанин стана първия българин с победа в колоездачната дисциплина елиминатор

Казанлъчанин стана първия българин с победа в колоездачната дисциплина елиминатор / Новини от Казанлък

Казанлъчанинът Тодор Ангелов победи в първото състезание с елиминации в планинското колоездене. Надпреварата се проведе край Плевен в известния парк „Кайлъка“. Състезаващият се за КК „Варна“ колоездач спечели надпреварата, която се проведе в три елиминационни етапа. Планинските колоездачи от цялата страна се впуснаха в битката, която се провеждаше в серии с по 4 състезатели, като напред продължаваха първите двама. За да достигне до финалната серия Ангелов постигна победи в две елиминации. В самия финал казанлъчанина бе спестил достатъчно сили за да се поздрави с успеха.

„Такъв вид състезание се провежда за първи път в страната ни. Преди да стартирам изгледах видео записи от международните състезания, за да избера правилната тактика. Лично на мен този вид надпревари много ми допадна, а и атракцията за публиката е много по-голяма“-сподели Ангелов при завръщането си в Казанлък. В състезанието от дисциплината крос кънтри - елиминатор състезателите се надпреварваха по трасе с дължина около километър.

Преди елиминатора колоездачите се надпреварваха и в състезание от крос кънтри, с дължина на трасето около 25 километра. В това състезание Тошко отново завоюва първото място.

Ден преди надпреварата в Плевен Тодор Ангелов спечели и първото място във велорали „Черни връх“. Ангелов бе най-бърз в изкачването и спускането, което му донесе и комфортна преднина от 15 минути в генералното класиране пред втория Бойко Танчев от „Мамут“. В състезанието на Черни връх състезателите бяха изненадани и от сериозната снежна покривка, която на места е достигала до 20 сантиметра. 19-ти в класирането е друг казанлъчанин Жеко Стойчев.

 

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Кмет улови 79-килограмов сом на язовир Жребчево

27879 | 03 април 2026

Двама мъже са били задържани на паркинг в село Тулово при специализирана полицейска операция

6771 | 03 април 2026

69-годишна жена опита да открадне стоки за близо 90 евро от магазин в Казанлък

6365 | 03 април 2026

Творци от цялата страна участваха в арт резиденция „Тлака“

5505 | 01 април 2026

Кметът на Казанлък покани медицинските сестри от детските градини и училища на официална вечеря в навечерието на 7 април

5379 | 06 април 2026

Стопанин подаде сигнал в полицията, след като откри едно от телетата си мъртво край село Овощник

4086 | 31 март 2026

35 новородени получиха еднократна финансова помощ от Община Казанлък

3489 | 31 март 2026

Апартамент пламна в Казанлък, пожарникари предотвратиха по-сериозен инцидент

3382 | 05 април 2026

24-часов противобесен кабинет работи в Казанлък

3168 | 31 март 2026

На прага на мотосезон 2026, казанлъчанинът Пламен Койчев напомня, че страстта и разумът вървят заедно на пътя

2919 | 02 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак